Tallinna Tehnikaülikool

17. mail alates kella 18-st kogunevad tehnikaülikooli peamaja Tipi parklas vanad autod, mootorrattad ning nende omanikud. Tegemist on Tallinna ja Harjumaa vanatehnika huvilistega, kes korra kuus kogunevad, et tutvustada oma uunikumsõidukeid.

Vanad autod parklas
Uunikumsõidukid

Ürituse eestvedajaks on Indrek Sirk ning varasematel aastatel on seda korraldatud Nõmme turu parklas, kuid kuna sealne peatuspaik on jäänud väikeseks, siis tehti koostööettepanek tehnikaülikoolile ja alates 2020. aastast võibki iga kuu kolmanda teisipäeva õhtul ülikooli ees näha ja tutvuda vanade, ent sõidukorda seatud uunikumidega. Indrek Sirgi sõnul on pooled autod N. Liidu päritolu, ülejäänud aga mujalt maailmast. Korraga võib koguneda isegi kuni 100 põnevat mootorsõidukit. „Autod ja mootorrattad on erinevas seisukorras, kuid enamus on ikkagi näitusepillid, paljudel ka kvaliteedimärgina küljes must vanasõiduki number. Suuresti pärinevad autod 60-ndatest kuni 80-ndate alguseni, kuid näha saab ka mõnda pärli vanemast ajast. Osaleva masina vanusepiiriks on 35 aastat. Vanimad osalenud sõidukid on olnud ka 20ndatest,“ selgitab Sirk ürituse telgitaguseid.
Üritus on pealtvaatajatele tasuta ning osalejad tutvustavad meelsasti oma masinate ajalugu ja tehnilisi andmeid.

Vanatehnika kogunemised on 2022. aastal kavandatud järgmistel kuupäevadel:
17.mai 2022
21. juuni 2022
19. juuli 2022
16. august 2022
20. september 2022
Kogunemine algab kell 18.00 ning kestab kuni 2 tundi.
Ülikooli poolt aitab ürituste toimumise kuupäevadel ja õhtutel ülikooli ees liiklus- ja parkimiskorraldust teostada kinnisvaraosakonna turvatalituse juhataja Andres Kallaste.

Laeb infot...