Inkeri Treial on uus kantselei juhataja.
Esimene tööpäev TalTechis: 22. aprill.

Palun tutvusta ennast.

Arvan, et minu suurim jõud on positiivne ellusuhtumine, millega ei saa kunagi ebaõnnestuda. Olen igas elusituatsioonis ellujääja ja leian kõikidest olukordadest midagi õpetlikku. Julgen vastu võtta elumuutvaid otsuseid. Olen inimene, kes usub, et tasakaalukus lahendab ka kõige kriitilisemad olukorrad. Mulle ei meeldi mõtteviis „nii on kogu aeg olnud“, sest paigalseismine ei vii edasi.

Inkeri Treial

Milliseid varasema tööelu kogemusi ja teadmisi ülikooli tood?

Olen terve elu töötanud kohtusüsteemis kantselei juhatajana ning kolleegid eelmisest töökohast on mind iseloomustanud kui inimest, kelle lahkumist märgatakse ja kelle olemasolust hakatakse puudust tundma.

Toon ülikooli oma pikaajalise dokumendihalduse kogemuse, aga ka teadmise, et hea juhi tunnus on avatud suhtlemine ning tugev meeskond. Olen aru saanud, et juhtimine ei seisne alati ise parim olemises, vaid kõikide teiste paremaks muutmises. Parim ajend on teha oma tööd nii hästi, et töökaaslastel oleks alati soov sinuga koostööd teha.

Mida tahad oma uuel töökohal korda saata?

Pole kahtlustki, et ülikoolis töötamine annab mulle suurepärase võimaluse arenemiseks. Uuel töökohal aga soovin, et oleksime supermeeskond, kellega kõik tahaksid liituda, ning et sisemine tugiteenus ülikoolis oleks tagatud parimal võimalikul viisil. Soovin anda panuse paberivaba ülikooli arendamisse ja kõikide töötajate töö lihtsustamisse.

Üks üllatus, mis uuel töökohal on olnud?

Uuel ametikohal olen märganud, et aja mõiste on muutnud oma tähendust, sest tööpäev kestab intensiivsuse tõttu vaid hetke. Meeldivaks üllatuseks on veel see, kui kiiresti ma sain oma meeskonnas kätte „meie“ tunnetuse ning kui soojalt mind on alates esimesest päevast vastu võetud.