29. jaanuaril alustab Tallinna Tehnikaülikoolkoostöös Eesti Kunstiakadeemiaga interdistsiplinaarse koolitusprogrammi „Tuleviku insener-disainer“ (TID), kuhu on oodatud 9.–12. klasside õpilased. Kaks ülikooli ühendavad programmis inseneriteadmised ja -oskused loovuse, tähenduse ja kasutajakesksusega. Läbiv teema on kliimamuutused ja nende mõju ühiskonnale. Registreeruda saab 20. jaanuarini.

TID

Programm on mõeldud noortele, kelle jaoks üldhariduskooli ainekavad ei paku piisavalt väljakutseid. Õpingute käigus saavad noored põhjaliku ülevaate inseneri ja disaineri elukutsetest. Koos kummagi ülikooli spetsialistidega otsitakse vastused küsimustele, milleks on need valdkonnad vajalikud ning kuidas inseneeria ja disain tootearendusprotsessides üksteist täiendavad.

TIDi teemamoodulite koolituspäevad toimuvad kevadsemestri laupäevadel TalTechi ja EKA ruumides ja laborites. Sellel aastal saab valida kolme mooduli vahel.

Teemamoodulis „Kuidas saada toitu?“ keskendutakse taimede kasvatamise protsessi kohaldamisele selleks, et see sobituks tänapäeva liikuva inimese elustiiliga.

Teemamooduli „Kuidas õppida muutuvas kliimas?“ fookuses on õpikeskkonna sisekliima. Selle läbinud õppurid omavad ülevaadet hea õpikeskkonna loomisest, sh hoonete sisekliimast, arhitektuurist ja ruumist, toote- ja kasutajakogemuse disainist ning nende omavahelistest seostest.

Teemamoodulis „Kuidas saab teisele kaldale?“ arutletakse selle üle, et kuna maailm muutub aina enam keskkonnateadlikuks, siis peavad muutuma ka sillad. Üllatuslikult on materjalide poole pealt aina enam tähelepanu pööratud puidule. Kahjuks ei ole puitsildade puhul veel väga häid lahendusi leitud ning siinkohal oodataksegi abi tänapäeva noortelt, et üheskoos leida lahendus kauni ja mugava ning meid kaua teeniva puidust silla loomiseks.

Iga teemamooduli maht on 12 õppepäeva ning iga õppepäev kestab kuus akadeemilist tundi.

Teemamoodulisse registreerimiseks on aega 20. jaanuarini ning osalemistasu on 80 eurot. Õpilastele, kes elavad väljaspool Harjumaad, kompenseeritakse sõidukulud.

Lisainfo ja registreerimine: taltech.ee/tid

Programmi toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Haridus- ja teadusministeeriumi logo