Tallinna Tehnikaülikool

Kaks aastat tagasi esitlesid TalTechi teadlased, tudengid ning koostööpartnerid Silberautost ja ABBst uhkusega Eesti esimest isejuhtivat sõidukit. Iseauto loodi siinsamas Tallinnas ning on tänaseks saanud juba mitmeid uuendusi ning viidud testima lisaks kodusele TalTechi Mustamäe linnakule ka Ülemiste Citysse. 

Tehnikaülikooli 100. juubeliks loodud Iseauto sai alguse tudengite robootikakursusest – väikesemõõdulisi roboteid panid tudengid omavahel võistlema, millest hiljem kasvas välja robotivõistlus Robotex. TalTechi tudengite ja teadlaste isu aga kasvas ning koostöös Silberauto ja ABBga otsustas ülikool valmis ehitada täisautonoomse Iseauto, et väärikalt tähistada tehnikaülikooli 100. juubelit. Tehnikaülikooli juubeliks valminud ja oma esimese sõidu teinud Iseauto tiimi kuulunud TalTechi tudengid on kinnitanud, et see oli nende elu põnevaim projekt.

Juuni keskpaigast alates saab Iseautoga sõita Ülemiste linnakus. See on saanud võimalikuks tänu rahvusvahelisele projektile FABULOS, kus TalTech ja Eesti ettevõtted Modern Mobility, Auve Tech ja Fleet Complete moodustasid ühiskonsortsiumi Mobile Civitatem. Lisaks on projektiga seotud , Ülemiste City, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Tallinna Transpordiamet, Maanteeamet, Bercman Technologies. 

Laeb infot...