23. veebruaril on Tallinna Tehnikaülikooli hinnatud geeniteadlase Erkki Truve sünniaastapäev. Selle puhuks valmis videomeenutus 2020. aasta oktoobris toimunud teaduskonverentsist, mis just tema mälestusele pühendatud.

Ettekannetega esinesid Eesti molekulaarbioloogid siit ja teiselt poolt Soome lahte, andes hea ülevaate valdkonna kujunemisloost Eestis ja hetketegemistest. Väärt vaatamine kõigile loodusteaduste huvilistele.

Vaata konverentsi uuesti SIIT.

Konverentsil asutati ka prof. Truve nimeline stipendiumifond andekatele, töökatele ning ambitsioonikatele tehnikaülikooli geenitehnoloogia magistrantidele ja doktorantidele. Esimesed stipendiumid antakse välja sel kevadel.

Professor Erkki Truve (23. II 1965 – 7. IV 2020) eestvedamisel pandi alus loodusteaduskonnale ja geenitehnoloogia instituudile Tallinna Tehnikaülikoolis. 2010. aastast 2015. aastani oli ta tehnikaülikooli teadusprorektor. Ta oli viljakas süvateadlane, laiahaardeline teadusorganisaator ja väljapaistev õppejõud. Truve tegevust teadlasena tunnustati maailmas laialdaselt ja teda kutsuti esinema paljudele rahvusvahelistele teaduskonverentsidele. 2009. aastal pälvis ta Eesti riikliku teaduspreemia põllumajandusteaduste alal.