Tallinna Tehnikaülikool

TalTech Virumaa kolledž kutsub 24. septembril kell 18-21 Teadlaste Öö festivalil teaduskohvikusse, teadusseiklusele ja töötubadesse. Festivali lõpetab valgusšõu.

TOF2021_VK

„Oleme sel aastal erinevalt eelmisest taas valmis kolledži ruumides pakkuma põnevaid teadmisi ja elamusi teadusmaailma tutvustamiseks. Korraldame Teadlaste Öö festivali Kohtla-Järvel juba 11. korda ning meil on taas pakkuda põnevaid ja uusi teemasid,“ selgitas kolledži turundus- ja kommunikatsioonijuht Annely Oone.

Teaduskohvikus räägib tehnikateaduste doktor ja keemik Anna Goi saastatud pinnase taastamisest. Kohvikut modereerib kolledži professor Allan Niidu ning korraldamisel on abiks SA Teaduskeskus AHHAA.

2021. aasta Teadlaste Öö festivali peateema on toit. Teadusseiklus „Nutikalt toidupoes“ õpetab paremini orienteeruma toidumaailmas ja tegema õigeid valikuid. Kokku korraldab kolledž 7 teadustöötuba: kuidas puhastada vett; banaani DNA; releeautode ralli; piimast plastik; toidupakend aitab õppida keelt, valguse mängud, prügi sorteerimine päästab maailma.

Teaduskohvikus ja töötubades osalemiseks on vaja eelnevalt registreeruda. Avatud on kohvik ja üritus on osalejatele tasuta. Festivalil kehtivad COVID-19 piirangud. Teadusseiklust ja töötubasid toetab Euroopa Regionaalarengu Fond programmi " Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks" projekti "Ida-Virumaa PATEE 2019-2023" raames.

Kogu Virumaa kolledži festivali kava on üleval kodulehel.

Lisainfo: Annely Oone, annely.oone@taltech.ee, tel: 521 0802

Laeb infot...