Tallinna Tehnikaülikool

Virumaa kolledž korraldab põhikooli õpilastele 25.-29. oktoobril 2021 teaduslaagri. Sarnaselt eelmistele koolivaheaegadele saadetakse kasti sees 5 tegevusülesannet vahendite ja tööjuhenditega lastele koju.

VK_teaduskastid

Lastel tuleb sel korral meisterdada aerodünaamiline ja hüdrauriline auto, ehitada kellamehhanismi, teha piimapulbrist plastikut, panna suvi purki ja ehitada kummituste kodu. Tegevuste juhendajad on koostanud kõikide ülesannete videojuhendid. Lisaülesandena tuleb lastel harjutada ettevõtjaks olemist.  

„Teaduskastide populaarsus on tõestus sellest, et lapsed tunnevad inseneeria, tehnika ja täppisteaduste vastu huvi. „Kastiga koju“ on võimaldanud Virumaa kolledžil kaasata palju rohkem lapsi tegevustesse, pakkudes uusi teadmisi mänguliselt ja põnevalt kogu Virumaal. Lisaks lastele saavad tegevustes nii osa ka terve pere. Tagasiside on andnud meile kinnitust, et see on väga vajalik projekt,“ selgitas Virumaa kolledži koolikoostöö koordinaator Küllike Kullerkupp.

Teaduslaagri kaks rühma täitusid kahe tunniga. Osalejaid on laagris Sillamäelt, Kohtla-Järvelt, Jõhvist, Mäetaguselt, Iisakust ja Toilast. 

Teaduslaagri tegevuste info: https://www.taltech.ee/teaduslaagrid.

Tehnikaülikooli Virumaa kolledž on korraldanud kooliõpilastele teaduslaagreid juba aastast 2011. 2012. aastal pälvis kolledž tunnustuse „Riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija 2012“. Teaduslaagrite läbiviimist toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt programmi "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks" projekti "Ida-Virumaa PATEE 2019-2023" raames.  

Lisainfo: Küllike Kullerkupp, tel 5303 7306, kullike.kullerkupp@taltech.ee

Laeb infot...