Tallinna Tehnikaülikool

Kolledž saadab teaduse ja insenerihariduse populariseerimiseks põhikooli õpilastele koolivaheajaks kokku 80 teadusülesannetega kasti.

Sarnaselt eelmistele koolivaheaegadele saadetakse kasti sees 5 tegevusülesannet vahendite ja tööjuhenditega lastele koju. Lastel tuleb sel korral meisterdada dünaamiline mänguasi, robotkäsi, raketile spinner, ehitada veekell, teha katseid piimaga ja tekitada soolakristalle. Tegevuste juhendajad on koostanud kõikide ülesannete videojuhendid.  

Teaduslaagri kastidele esitati nii palju sooviavaldusi, et kastid said jagatud ühe tunniga. Osalejaid on laagris Narvast, Sillamäelt, Kohtla-Järvelt, Jõhvist, Mäetaguselt, Iisakust, Toilast ja ka Otepäält. 

„Kõik kastis olevad tegevused on praktilised, kus laps saab ise avastada ja leiutada. Need aitavad arendada lastes nii loovust, planeerimisoskust kui ka suurendada arengu-usku, et kõik teadmised ei vaja kaasa sündinud annet, vaid kõik on õpitav,“ selgitas teaduskastide väärtust Virumaa kolledži Teadus- ja tehnikakooli juhtiv Küllike Kullerkupp.

Teaduslaagri tegevuste info: https://www.taltech.ee/teaduslaagrid.

Teaduskastid pälvisid 2021. aasta lõpus Eesti Teadushuvihariduse Liidu tunnustuse kui LTT väärt praktika. Liit tunnustas kokku 4 kategoorias loodus-, täppisteaduste ja tehnoloogia (LTT) valdkonnas tegutsevaid säravamaid tegijaid. Tunnustamise eesmärk on tuua esile need inimesed või asutused, kes on panustanud loodus- ja täppisteaduste ja tehnoloogiavaldkonna jätkusuutlikusse arengusse, tegevusse ning avaldada neile austust ja tänu.

Tehnikaülikooli Virumaa kolledž on korraldanud kooliõpilastele teaduslaagreid juba aastast 2011. 2012. aastal pälvis kolledž tunnustuse „Riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija 2012“. Teaduslaagrite läbiviimist toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt programmi "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks" projekti "Ida-Virumaa PATEE 2019-2023" raames.  

Lisainfo: Küllike Kullerkupp, tel 5303 7306, kullike.kullerkupp@taltech.ee

Laeb infot...