TalTech Virumaa kolledži tudengid ja õppejõud osalesid Delta X võistlusel, kus näotuvastuse projekt saavutas digilahenduste võistlusel 2. koha ja matemaatikaprojekt 3. koha.

Digilahenduste kategoorias oli esindatud telemaatika ja arukate süsteemide 2. kursuse üliõpilaste projekt „Face recognation“, mis tuvastas tudengite kohaloleku veebikaamera ja näotuvastuse abil. Projekti autorid on Deniss Stepanjuk, Kirill Botškov, Olesja Švarkova ja Vjatšeslav Senin. Juhendaja, Virumaa kolledži lektor Natalja Maksimova selgitas, et tudengitele oli püstitatud ülesanne kaasaegseid digilahendusi ja meetodeid kasutades vabastada õppejõud vajadusest viia loengus läbi kohaloleku kontrolli. „Tudengid pidid leidma lahenduse, kuidas lihtsustada kohaoleku kontrolli ning säästa õppejõu aega,“ täpsustas Maksimova. Töö jaoks kasutati kaamerat, mis luges ruumi siseneja biomeetriat ja võrdles saadud andmeid andmebaasiga. Seejuures kontrolliti täiendavalt, kas siseneja peab selles õpperuumis olema, kas ta on selle õppeasutuse tudeng ning fikseeriti ruumi sisenemise aeg. Digilahenduse kategooria hindajad märkisid ära, et prototüüp on suure potentsiaaliga ning soovitasid seda edasi arendada.

Matemaatikavõistlusel osales projekt "CorDartboard". Projekti autorid olid Virumaa kolledži telemaatika lektor Natalja Maksimova ja tema tütar Tallinna Tehnikaülikooli informaatika 1. kursuse tudeng Erika Maksimova. „Võrreldes teiste andmeanalüüsis tavaliselt kasutatavate tabelite või maatriksite kujul visualiseerimismeetoditega  kiirendab ja lihtsustab rakendus „CorDartboard“  tööd suurte tabelitega,“ selgitas töö juhendaja Virumaa kolledži lektor Olga Dunajeva. Autorid pakuvad maatriksi asemel uut märklaua (dartboardi) sarnast graafilist kujutist, kus vajalik info on kompaktselt esitatud. Rakendust saab kasutada näiteks andmeanalüüsi, masinõppe ja mitmemõõtmelise statistika kursuste raames. Rakendust arendatakse edasi.

Delta X on Tartu Ülikooli ja Tartu linna koostöös ellu kutsutud võistlus tudengitele ning gümnasistidele. Võistluse eesmärgiks on edendada lahenduskeskset maailmavaadet ning anda noortele võimalus end proovile panna. Võitluse finaal toimus 27. jaanuaril 2021.