TalTech Virumaa kolledž esitas Eesti Tööandjate Keskliidu konkursile “Parim praktikakoht” oma pikaaegse ja olulise koostööpartneri Eesti Energia AS. Ettevõte valiti konkursil aasta parimaks regionaalseks praktikapakkujaks.

Koostöös haridusasutusega panustab ettevõte kvalifitseeritud järelkasvu arendamisse pakkudes praktikavõimalusi ka väljaspool suuri tõmbekeskusi ning möödunud aastal käis Eesti Energias praktikal 179 inimest, kellest 65% läbisid praktika Ida-Virumaal ja 28% Harjumaal, ülejäänud teistel Eesti tootmisobjektidel seisab liidu pressiteates.

TalTech Virumaa kolledži direktor Mare Roosilehe sõnul hinnatakse ettevõttepoolset praktika korraldamist, kuna igale praktikandile lähenetakse individuaalselt. „Praktikandid tutvuvad uusimate tehnoloogiatega ning lisaks erialastele pädevustele arendatakse ka meeskonnatöö, juhtimise ja teadmiste iseseisva omandamise oskusi. Parimatele praktikantidele makstakse töötasu või ettevõtte stipendiumi ning pakutakse osalise koormusega töökohta – see kõik motiveerib õppurit ja seob teda tulevase ametiga. Praktika käigus leiavad üliõpilased lõputöö teema ning ettevõttepoolse kaasjuhendaja, mis võimaldab lahendada ettevõtte praktilisi probleeme ning võtta kokku õpingute käigus omandatud teadmised ja oskused,“ lisas Mare Roosileht.

Lisainfo konkursi kohta Eesti Tööandjate Keskliidu kodulehelt www.employers.ee.

VK_EEpraktikapakkuja2020

Fotod: Sergei Stepanov