Tallinna Tehnikaülikool

2. novembril algusega kl 10.30 korraldab TalTechi  Virumaa kolledži Digi- ja Rohetehnoloogiate Innovatsioonikeskus (VIDRIK) Virumaa kolledžis seminari „Targad lahendused linnadesˮ. Ürituse eesmärk on innustada siinse piirkonna omavalitsusi ja ettevõtjaid nutikaid lahendusi kasutama. Täpsem seminari kava ja registreerimise info on leitav VIDRIKu kodulehelt

https://vidrik.taltech.ee/targad-lahendused-linnades/

targad lahendused

Seminaril tutvustavad Targa Linna Tippkeskuse esindajad erinevate Eesti linnadega koostöös valmivaid pilootprojekte, mis tegelevad digitaalsete lahenduste kasutamisega linna planeerimisel, tuleviku transpordi mudeliga, hoonete energiatõhususega ja energiavajaduste vähendamisega mikrovõrkude ja energiasalvestite abil.  

Tutvustamisele tuleb VIDRIKu projekt „Süvamahutite täituvuse jälgimise lahenduse loomineˮ ja Tallinna Tehnikaülikooli arvutisüsteemide instituudi projekt „Avatud, vastupidav intelligentsete konteinerite/komposterite võrgustik biojäätmete käitlemiseksˮ. 

Omavalitsuste poolelt teeb seminaril ettekande Tartu vallavalitsuse esindaja, kes tutvustab Tartu valla geoportaali arendamist ja valminud rakendusi, mis pakuvad operatiivset infot ning avatud ja efektiivseid teenuseid. 

VIDRIKu juhataja Heiko Põdersalu sõnul on seminarile oodatud kõik huvilised. „Kuigi seminaril tutvustatakse peamiselt linnade ja kohalike omavalitsustega koostöös teostatavaid projekte, siis võiksid mitmed seminaril käsitletavad teemad, nagu digitaliseerimine, hoonete energiatõhusus ja energiavajaduste vähendamine, pakkuda huvi ka ettevõtetele ja teistele organisatsioonidele,ˮ märkis Põdersalu.  

VIDRIK asutati Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledžis aprillis 2022. Selle aja jooksul on VIDRIK läbi viinud kolm seminari kaasaegsete tehniliste lahenduste tutvustamiseks. VIDRIKu eesmärgiks on teadus- ja arendusalane koostöö ettevõtete, kohalike omavalitsuste ja teiste organisatsioonidega ning kaasaegsete tehniliste lahenduste tutvustamine ning kasutusele võtmine. 

Laeb infot...