TalTechi Virumaa kolledžis toimub neljapäeval, 27. veebruaril eestikeelse terminoloogia konverents "Eesti terminivara ja oskuskeel".

Konverentsil saab ülevaate uuematest eestikeelsetest terminiandmebaasidest. Terminitöö arendamisest kõneldakse põhjalikumalt sõjandusterminoloogia töörühma ning merekeele nõukoja näidetel. Tallinna tervishoiukõrgkooli lektorid räägivad, kuidas arendatakse meditsiinivaldkonna oskussõnavara ning koostatakse erialasõnastikke. Virumaa kolledži õppejõud jagab kogemusi oma üliõpilastega eesti teaduskeele ning terminoloogiat arendamisest, kirjutades vikiartikleid.

Eestikeelse terminoloogia õpetamine ning arendamine on praegu ja tulevikus väga oluline. Eesti magistri- ja doktoriõppe üliõpilased oskavad enda uurimisvaldkonnast tihtipeale inglise keeles ladusamalt kirjutada ning rääkida. Kui hääbub eesti teaduskeel ning terminivara, hakkab taandarenema kogu kirjakeel. Omakeelse oskussõnavara hoidmine ja arendamine on hädavajalik igas keeles.

Konverentsi päevakavaga saab tutvuda SIIN.

Konverentsi korraldamist toetab haridus- ja teadusministeerium.

Lisainfo:

Kaire Viil