3.-6. maini toimus Tallinnas virtuaalne Rahvusvaheline Turbaühingu XVI Kongress deviisiga: „Turbaalade ja turba ökosüsteemide kasutamise teenused.“ Kongressi peakorraldajad olid  Eesti Turbaliit, Tallinna Ülikool ja Tartu Ülikool.

35 riigist oli osavõtjaid kokku 384. Ettekandeid esitati 185, neist Eesti autorite poolt 19.
Neljal päeval toimus korraga 4 paralleelsessiooni teemadel:
-    Turbatööstuse tulevik ja selle seotus kliimapoliitikaga
-    Turba kaevandamise uuem ja keskkonnasõbralikum tehnoloogia
-    Soode taastamine
-    Turba ja soode uuemad uuringud ja nende tulemused paljudes riikides Aasiast kuni Ameerikani

Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituut esines kolme ettekandega:

1. Mall Orru,  Hans Orru: „Balneological Peat in Estonia – Resources, Properties and Usage.“
  2. Mall Orru, Olle, Hints and Enar Mustonen: „The Digital Database of Estonian Peat Investigation Results.“
  3. Katri Ots, Tea Tullus, Mari Tiik, Mall Orru: „Effect of Nutrient-Rich Ashes (Wood Ash, Oil Shale Ash) on the Re-Vegetation of Puhatu Cutway Peatland in Estonia.“

Järgmine (XVII)  Turbaühingu Rahvusvaheline Kongress toimub 2024. aastal Hiinas.