Tallinna Tehnikaülikool

Häkatonid ja ideesprindid

Korraldame koostöös ettevõtete ja partneritega arengumaratone ja häkatone leidmaks uusi ja innovatiivseid lahendusi väljakutsetele ühiskonnas ja majanduses.  

MIS VÄÄRTUST LOOB SEE OSALEVALE TUDENGILE?

Töö ettevõtete poolt esitatud reaalsete väljakutsetega kogenud mentorite juhendamisel; 

 • Arengupotentsiaaliga ideede tuvastamise ja edasi arendamise kogemus; 
 • Ülikoolide ülene tiimitöö kogemus; 
 • Võimalus panustada väljakutsete rohke ja innovaatilise valdkonna arengusse; 
 • Võimalus pärast häkatoni jätkata oma lahenduse väljatöötamist inkubatsiooniprogrammis.

Tutvu meie häkatonidega

Kliimahäkaton ootab osalejaid ja lahendamist vajavaid väljakutseid

Tallinn

Cleantech Estonia, TalTech ja Tallinn - Euroopa roheline pealinn 2023 kutsuvad osalema 24-tunnisel kliimahäkatonil Climathon Tallinn, mis leiab aaset 27.-28. oktoobril TalTech innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory. Kuni 20. oktoobrini saab häkatonile esitada lahendamist vajavaid väljakutseid.

Häkatoni eesmärk on tuua kokku erineva tausta, teadmiste ja oskustega inimesed, et koos genereerida uuenduslikke lahendusi kliimamuutustega toimetulekuks linnas. Kahepäevasest häkatonist on oodatud osa võtma nii ettevõtjad, üliõpilased, teadlased kui linnakodanikud.

Climathon Tallinn projektijuht Katerina Chantzi toob välja, et selle aasta üritus erineb eelmistest, kuna esimest korda on väljakutseid, mida meeskonnad lahendama hakkavad, võimalik esitada kõigil.

Chantzi kommenteerib: “Soovime leida rohkem võimalusi, kuidas linnakodanikke kaasata. Antud muudatus annab võimaluse väljendada enda muresid seoses kliimamuutustega linnas ja esitada väljakutseid, mis nende silmis päriselt lahendamist vajavad.”

Selleks, et ideedel oleks võimalus jõuda reaalselt teostavateks lahendusteks ja/või areneda iduettevõteteks, on parimatele välja pandud rahalised auhinnad ja piletid ettevõtlusfestivalile sTARTUp Day. Lisaks annab Beamline Accelerator ühele meeskondadest ligipääsu eelkiirendi programmi.

Väljakutseid saab esitada kuni 20. oktoobrini siin. Esitatud väljakutsetest valitakse häkatonile lahendamiseks üks. Rohkem informatsiooni ja häkatonile registreerimine siin.

TalTech MEKTORY ja Cleantech Estonia kutsuvad Sind osalema 24-tunnisel  häkatonil, mis toimub 28.-29. oktoobril TalTech MEKTORY Innovatsioonikeskuses valdkonna parimate mentorite ja ekspertide juhendamisel!

CLIMATHON on EIT Climate-KIC poolt algatatud 24-tundi kestev häkaton, mis toimub paralleelselt 145 riigis üle Euroopa. 

Miks osaleda? 

 • Võimalus anda oma ideele hoogu, leida oma meeskonda rohkem mõttekaaslasi, saada ekspertidelt tagasisidet, luua kasulikke sidemeid tulevikuks ja võita auhindu! 
 • Aidata kaasa lahenduste leidmisele meie partnerite toodud Tallinna kliimaga seotud väljakutsetele. 
 • Võimalus saada uudsel disainisprindi (Google Design Sprint) meetodil ideest lahenduse väljatöötamise kogemust, mis aitab kindlaid tulemusi saavutada.

Loomulikult ka sööki ja jooki, et kogu häkatoni vältel terav püsida! 

See on Sinu võimalus lahendada erinevaid kliimaprobleeme ja tuleviku linna väljakutseid! 
 
Osalema on oodatud kõik. Pole tähtis, kas oled ekspert, linnaelanik, üliõpilane või ettevõtja. Kõik suurepärased ideed leiavad Climathonil koha. Ideega võid välja tulla üksinda või kohapeal koos meeskonnaga.  
Tule ja loome koos targa tuleviku linna! 

MARINEHÄKK 22. -24. APRILL. VAJAME NUTIKAID JA TARKU LAHENDUSI!

Aita kaasa keskkonnasõbralike ja jätkusuutlike lahenduste arengule merenduses!

REGISTREERIMINE & IDEEDE ESITAMINE ON NÜÜD AVATUD 

Tallinna Tehnikaülikool ja TalTech Eesti Mereakadeemia eestvedamisel toimub juba teist aastat merevaldkonna häkaton MarineHäkk, mis leiab aset 22. – 24. aprillil Innovatsioonikeskuses Mektory.

Sel aastal keskendume rohetehnoloogiliste lahenduste loomisele, mis aitavad kaasa kliimaneutraalse majanduse poole liikumisele.

Miks osaleda?

 • Võimalus lahendada merevaldkonna reaalseid väljakutseid ja oma teadmisi päriselus rakendada. Sinu ideest võib saada alguse tulevikku muutev teenus või toode.

 • Intensiivne ja praktiline arendusnädalavahetus koos mentorlusprogrammiga, kuhu on kombineeritud ringdisain sprindi meetodika.  

 • Tutvuda kogenud mentoritega, kes aitavad kaasa sinu idee teostusele, luua uusi sidemeid ja laiendada oma silmaringi.

Võitjaid ootab auhinnafond väärtusega 4000€ ja see kasvab! Parimad tiimid saavad võimaluse esitleda oma lahendusi Soome suurimal merenduse ja laevanduse professionaalidele suunatud B2B messil Nordic Maritime Expo Navigate 2022.

Loe lähemalt ja esita oma idee enne 31. märtsi 

Häkatoni läbiviimist toetab Eesti riik (KIK Rohetehnoloogia ettevõtluse arendamise programmi raames).

Marinehäkk

SINU IDEEST VÕIB SAADA ALGUSE TULEVIKKU MUUTEV TEENUS VÕI TOODE 

Jätkusuutliku mereriigi tulevik on meie kätes. Esita oma idee MarineHäkk häkatonile! 

Registreeru SIIN.

Taltech Eesti Mereakadeemia ja Uusettevõtluse keskus korraldavad 11.-12. juunil esmakordselt merevaldkonna häkatoni ehk arendusnädalavahetuse, mille eesmärk on välja töötada uudseid toote ja teenuse ideid ning praktilisi tehnoloogiapõhiseid rakendusi merendusvaldkonnas

Kui sul on põnev idee, kuidas luua uusi lahendusi ja innovatsiooni merenduse valdkonda, siis tule osale MarineHäkil! 

7 VALDKONDA ootavad Sinu IDEID! Jätkusuutliku merevaldkonna väljakutsete lahendamine vajab erinevaid kompetentse. Kutsume kogu TalTech liikmeskonda koos mõtlema ja tegutsema Eesti mere tuleviku nimel – oodatud on tudengid, doktorandid, teadlased, töötajad eri valdkondadest ja õppealadelt. 

 • Meretehnoloogia ja laevanduse digitaliseerimine 
 • Sinimajandus ja veeressursid 
 • Laevaehitus ja hüdrodünaamika 
 • Mereveondus 
 • Meresõiduohutus- ja turvalisus 
 • Rekreakstsioon ja vaba aeg 
 • Merenduse küberjulgeolek 

Tule anna oma panus Eesti mereriigi väljakutsete lahendamisse! 

MIKS OSALEDA? 

 • Annad oma panuse Eesti mere jätkusuutlikku arengusse ning Sinu ideest võib saada alguse tulevikku muutev teenus või toode. 
 • Intensiivne ja praktiline arendusnädalavahetus koos mentorlusprogrammiga, kuhu on kombineeritud Google disainsprindi meetodikat. 
 • Ideede arendusele prototüübiks aitavad kaasa nii merevaldkonna eksperdid kui ka kaasatud mentorid. 
 • 48h jooksul hoolitseme selle eest, et Sina ja Sinu meeskond millegi pärast muretsema ei peaks. Ürituse vältel hoiame teie kõhud täis ja meele erksana. 
 • Osalevate tiimi vahel läheb jagamisele auhinnafond väärtusega 6000€, lisaks valitakse žürii poolt välja eriauhindade võitjad. 

KEDA OOTAME? 

Häkatonile on oodatud nii Mereakadeemia kui TalTech tudengid, teadlased, õppejõud ning töötajad. Väljakutseid lahendavatesse meeskondadesse vajame erinevaid kompetentse - ootame erinevates merendusvaldkondades spetsialiseerunud tudengeid kui ka insenere, arendajaid, disainereid, visionääre ja turundajaid

KUIDAS OSALEDA? 

OSALEDA SAAB NII IDEEGA KUI ILMA, INDIVIIDINA VÕI TIIMIGA! 

? Registreeru ja esita oma idee! Ideede esitamise tähtaeg on 23.05. ? Ära muretse, kui sul praegu ideed pole. Võid registreeruda häkatonile ja liituda tiimidega registreeumise perioodil. Registreerumise periood on avatud kuni 31.05. 

REGISTREERU JUBA TÄNA, HÄKATONI KOHTADE ARV ON PIIRATUD! 

Säravaimad ideed valitakse 11.-12. juunil toimuvale häkatonile Marinehäkk, kus 2-päevase arendusnädalavahetuse käigus, lihvitakse ideed valideeritud prototüüpidega lahendusteks

Osalemine on tasuta, registreeruda saab SIIN.

Liitu ka meie Facebooki lehel oleva üritusega.

Häkaton toimub eesti keeles. Küsimuste korral kirjuta: kerje.kivinurm@taltech.ee 

Future City Hack 2021


TULE, LOOME KOOS TARGA JA JÄTKUSUUTLIKU TULEVIKU LINNA! 

Registreeru https://eventornado.com/event/future-cityhack

Tuleviku linna häkaton tuleb taas! Juba teist korda korraldab TalTech Mektory tuleviku linna häkatoni Future CityHack, mis leiab aset 21. – 23. mail läbi virtuaalsete kanalite ning kohapeal TalTech  Mektory Innovatsioonikeskuses. 

Tegemist on suurepärase võimalusega mõelda kaasa ja anda oma panus tuleviku linna väljakutsete lahendamisse. 

Ühine meiega 48-tunniks, kus valdkonna parimate ekspertide ja mentorite toel sünnivad ideedest esimesed lahendused ja prototüübid. Sind ootavad põnevad väljakutsed, julgustav ja toetav korraldustiim ning lahedad auhinnad! 

Anname koos hoogu ideedele ja aruteludele, et teha koostööd jätkusuutliku elukeskkonna loomise nimel. 

VÄLJAKUTSED OOTAVAD LAHENDAMIST!
Otsime inspireerivaid, uuenduslikke ideesid ja lahendusi järgmistes valdkondades:

 • NUTIKAS LINNARUUM
 • ROHELINE ELUKESKKOND
 • TARK MOBIILSUS

Häkatoni väljakutsete kohta saate täpsemalt lugeda siit: https://eventornado.com/event/future-cityhack

MIKS OSALEDA?
Sul on võimalus välja töötada nutikaid tuleviku linna lahendusi ja rääkida kaasa tuleviku linna arendamises. Samuti panna proovile oma teadmisi, suhelda valdkonna ekspertidega ning võita auhindu. Lisaks pakume ärimudelite ja pitchimise koolitust ning mentorite tuge saavutamaks parimat tulemust. 

KEDA OOTAME?
Oodatud on õppurid, praktikud, eksperdid ja targa linna entusiastid ning seda erinevatest valdkondadest – insenerid, arendajad, disainerid, visionäärid, turundajad. Kui SINA oled üks neist, tule Future CityHack-ile!

Teeme üheskoos meie elukeskkonna paremaks!

Osaleda võib oma ideega või ilma, individuaalselt või koos meeskonnaga!

REGISTREERI SIIN https://eventornado.com/event/future-cityhack
ROHKEM INFOT https://www.facebook.com/events/220193053229293

Ühine üritusega ka Facebookis! Sinna postitame jooksvalt erinevat teavet häkatoni, mentorite, auhindade ja teiste oluliste detailide kohta. Nii saad ennast kõigega kursis hoida. 

Häkatoni töökeeleks on INGLISE KEEL!

Tuleviku linna häkaton

TULEVIKU LINNA HÄKATON 2020

23.–25. oktoobril toimus TalTech Mektory Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses valdkonna parimate mentorite ja ekspertide juhendamisel uudse formaadiga innovatsiooni häkaton, kust võttis osa 100+ tudengit kaheteistkümnest erinevast õppeasutusest. 

Innovatsiooni loovale häkatonile tulid kokku ülikoolide ja kõrgkoolide tudengid ning gümnasistid, kes asusid tiimidena välja töötama ja arendama tuleviku linna lahendusi Ülemiste City ja TalTech/Tehnopol väljakutsetel. 48 tunni jooksul loodi Google disainsprint metoodikat kasutades 18 nutikat tuleviku linna lahendust. 

Kestvus: 3 päeva (23.–25. oktoober 2020)
Osalejad: 100+ tudengit
Tiimid: 18 tiimi 
Väljakutsed: kokku 7 väljakutset (4 Ülemiste City ja 3 TalTech/Tehnopol)
Mentorid: valdkonna eksperdid ja disainimentorid (it, ux/ui, turundus, tootearendus ja tootedisain, ärimentorid) 

Seitse väljakutset, mille alateemadeks olid ringmajandus kogukond ja mobiilsus, esitati TalTechi, Tehnopoli ja Ülemiste City poolt.

1. RINGMAJANDUS 

 • Tuleviku linn on roheline ja jäätmevaba (Ülemiste City)
 • Tuleviku ülikoolilinnakus on nutikad keskkonnalahendused (TalTech/Tehnopol)

2. KOGUKOND 

 • Tuleviku linn on kaasav (Ülemiste City)
 • Tuleviku ülikoolilinnakus on kogukondlik sümbioos (TalTech/Tehnopol)

3. MOBIILSUS

 • Tuleviku linn on autovaba (Ülemiste City)
 • Tuleviku linna bussipeatused on nutikad ja inimsõbralikud (Ülemiste City)
 • Tuleviku ülikoolilinnak on multifunktsionaalne ja liikuv (TalTech/Tehnopol)

Häkatoni võitjad

1. KOHT (3000 EUR): Techway, kes ühendab mängulist probleemilahendamise meetodit kasutades TalTechi ja Tehnopoli linnakud ning selles tegutsevad tudengid ja (idu)ettevõtted.

2. KOHT (2000 EUR): Infinder, kes ühendab lihtsat platvormi luues (idu)ettevõtted ning praktikakohta otsivad tudengid.

Välja jagati kaks 3. KOHTA (mõlemale 1500 EUR): 

 • SkillU arendab platvormi, mis ühendab erinevad oskused ning õpivõimalused tudengite, ettevõtete ja ülikoolide vahel.
 • Multispace loob merekonteineritest nutikaid väliõppeklasse ja muid koosviibimise ruume. 

Ülemiste City pani kahele tiimile välja Ülo Pärnitsa nimelisest stipendiumifondist eriauhinnana 1500 eurot. Mõlemad tiimid arendavad nutikat ja inimsõbralikku bussipeatust.

Lahendusi hindas ekspertidest koosnev paneel, kuhu kuulusid Ragmar Saksing (Tehnopol), Kaisa Hansen (TalTech Mektory), Katrin Sulg ja Ljudmila Pihel (Ülemiste City), Lev Dolgatsjov (ESTBAN), Toomas Türk (Tallinna linn), Hannes Virkus (Ajujaht), Jana Budkovskaja (Prototron) ja Rain Kask (Telia Eesti). 

Eriauhindadega aitasid kaasa Ajujaht, Prototron, Telia Eesti, MyFitness, UMA Workspace, Be More Superfoods, Orkla Eesti, Tehnopol, Latitude59, sTARTUp Day, Robotex, Comodule, Ösel Birch. 

Võitjaid ootavad kasvu ja skaleerimise töötoad Soomes ja Riias ning jaanuaris 2021 toimuv inkubatsiooniprogramm Eestis.

**TalTech Mektory korraldab sarnaseid innovatsioonisprinte ja arengumaratone ka ettevõtete, organisatsioonide ja ühiskonna väljakutsete lahendamiseks. Samuti korraldatakse erinevaid arenguprogramme äriideede arendamiseks ja tuleviku talentide võimestamiseks. 

HUVI KORRAL VÕTA ÜHENDUST:

Kaisa Hansen 
Uusettevõtluskeskuse juht
6203497
kaisa.hansen@taltech.ee

Tuleviku linna häkaton toimus tänu projektile NOCCA (Novel opportunities for new company creation and accelerated growth), mida rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist (Kesk-Baltikumi Interreg Programm 2014-2020).