Tallinna Tehnikaülikool

Tere tulemast TalTechi Bioinformaatika kodulehele!

Meie uurimisrühmades kasutatakse bioinformaatilisi analüüsi meetodeid erinevate põnevate teadusküsimuste lahendamisel. Samas teeme ka laborikatseid ja valmistame proove analüüsideks ette. Juhendame seega nii bioinformaatilist kui eksperimentaalset tööd ja suuremahulist andmeanalüüsi sisaldavaid projekte.

Tegutseme aktiivse teadustegevsega kahel peamisel suunal:

Arvutusgenoomika grupp keskendub oma teadustöös mitmetasandilise andmestiku, näiteks genoomilise info, genoomilise variatsiooni, transkriptoomika, geeniregulatsiooni võrgustike ning erinevate sekveneerimisandmestike integreerimisele eesmärgiga lahendada kompleksseid bioloogilisi probleeme. Peamine fookus on koondunud taimegenoomikale, mikroobide genoomikale ja nende kooslustele ning vähigenoomikale.  
Gruppi juhib bioinformaatika professor Olli-Pekka Smolander.

Reproduktiivbioloogia grupp uurib naisepoolse viljatuse molekulaarseid põhjusi. Oleme peamiselt huvitatud rakkudevahelistest interaktsioonidest inimese munasarjas, mis on aluseks munaraku küpsemisele ja seega naise viljakusele. Lisaks uurime looduses püsivate keskkonnakemikaalide mõju munasarja toimimisele. 
Reproduktiivbioloogia uurimisgrupi juht on dotsent Agne Velthut-Meikas.

Lisaks täidame mitmeid koostööprojekte nii instituudisiseselt kui partneritega Eestist ja välisülikoolidest. Oleme alati huvitatud tudengitest, kes tunnevad huvi bioinformaatika vastu!

Tegime ka video selgitamaks bioinformaatika olemust: