Tallinna Tehnikaülikool

Siit leiad kogu info COVID ehk koroona viirusest tulenevate muudatuste kohta ülikoolis. Infot täiendame jooksvalt. COVID19 info on uuendatud 30.08.2022

Hoidmaks ennast ja teisi ootame kõigilt Tallinna Tehnikaülikooli liikmetelt ja külalistelt mõistvat suhtumist ja vastutustundlikku käitumist. Oleme kirja pannud soovitused ja nõuanded erinevates olukordades tegutsemiseks.

Ülikoolis viibijatel ei ole maskikandmise kohustustust. 

Üritused

Üritused on lubatud.

Tallinna Tehnikaülikool soovitab kõigil oma töötajatel ja tudengitel end vaktsineerida. 

Viirushaiguse sümptomitega peavad koju jääma nii vaktsineerimata kui vaktsineeritud tudengid ja töötajad ning pöörduma koheselt oma perearsti poole.

Üldised juhised COVID olukorras käitumiseks

Nakkuse vältimiseks tuleb eelkõige järgida Terviseameti juhiseid. 

  • Pese tihti käsi. Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
  • Aevastamisel või köhimisel tuleb oma suu ja nina katta ühekordse salvrätiga. Kasutatud salvrätt tuleb koheselt visata prügikasti ja seejärel käed puhastada. Salvrätikut puudumisel kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), mitte paljast kätt.
  • Hoia haigussümptomitega inimestega distantsi. 
  • Väldi silmade, nina ja suu katsumist. 
  • Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.
  • Mistahes haigussümptomite puhul tuleb kahtlustada koroonaviirust ja helistada oma perearstile.

Õppekorraldus

Õppetöö läbiviimine 

  • Kui viiruse levik ei takista lähiõppe ehk ühises füüsilises ruumis toimuva õppe läbiviimist, siis ootame sügissemestril nii õppejõude kui üliõpilasi auditooriumitesse. Seda ikka selleks, et vahetu koostöö melu ja hea atmosfäär ülikooliseinte vahele naaseks ning tekiks taas vahetu silmast silma kontakt. Eriti oluline on lähiõpe esmakursuslastele.
  • Isolatsioonireeglite tõttu õppetööst eemal olevale üliõpilastele ei pea ülikool tagama veebiõppe võimalust.
  • Kontaktõppe läbiviimisel tuleb võimalusel tagada kuulajaskonna hajutatus. 

Haiguse või selle kahtluse korral

Ülikool töötajate ja üliõpilaste COVID-19 nakatumiste kohta infot ei kogu. Palume nakatumise korral järgida oma perearsti ja Terviseameti juhiseid Terviseameti lehel

Juhised ühiselamu elanikele haiguse või selle kahtluse korral

Kui positiivse testi tulemuse on saanud tudeng, kelle elukoht on Üliõpilaskülas, siis peab tudeng jääma oma tuppa. 

Kontaktid täpsustavate küsimuste ja probleemide korral

Tudeng
Viirusest tingitud probleemide ja küsimuste korral pöördu nõustamiskeskusesse studenthelp@taltech.ee, õppetööd puudutavates küsimustes aine õppejõu poole. 

Töötaja
Viirusest tingitud probleemide ja küsimuste korral pöördu Personaliosakonna poole milanna.naris@taltech.ee, töökorraldust puudutavas küsimustes pöördu oma vahetu juhi poole.  

Välistöötaja
Viirusest tingitud probleemide ja küsimuste korral pöördu Rahvusvaheliste töötajate keskuse poole internationalcentre@taltech.ee, töökorraldust puudutavas küsimustes pöördu oma vahetu juhi poole.  

Kultuurikollektiivide liige helen.tamm@taltech.ee   

Spordihoone külastaja rait.kabin@taltech.ee