TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOL

Site logo

Siit leiad kogu info COVID ehk koroona viirusest tulenevate muudatuste kohta ülikoolis. Infot täiendame jooksvalt. COVID19 info on uuendatud 4.04.2022

Hoidmaks ennast ja teisi ootame kõigilt Tallinna Tehnikaülikooli liikmetelt ja külalistelt mõistvat suhtumist ja vastutustundlikku käitumist. Oleme kirja pannud soovitused ja nõuanded erinevates olukordades tegutsemiseks.

Ülikoolis viibijatel ei ole maskikandmise kohustustust, kuid  soovitus on kanda maski rahvarohketes siseruumides.

Üritused

Üritused on lubatud.

Tallinna Tehnikaülikool soovitab kõigil oma töötajatel ja tudengitel end vaktsineerida. 

Ülikooli hoonetesse ja ruumidesse ligipääs

Ülikooli uksed on avatud, kuid siseneda on lubatud ainult ülikooli töötajatel, teadus- ja õppetegevusega seotud isikutel. Külalistele tuleb uksele vastu tulla ja nende vaktsineerituse kontroll on kutsuja vastutusel.

Viirushaiguse sümptomitega peavad koju jääma nii vaktsineerimata kui vaktsineeritud tudengid ja töötajad ning pöörduma koheselt oma perearsti poole.

Raamatukogu (v.a Emera harukogu) on ilma piiranguteta avatud kõigile külastajatele, kuid kohustus on kanda maski ja järgida tuleb hajutatuse nõuet. Lahtiolekuaegade kohta vaata täpsemalt: taltech.ee/raamatukogu/lahtiolekuajad.

Üldised juhised COVID olukorras käitumiseks

Nakkuse vältimiseks tuleb eelkõige järgida Terviseameti juhiseid. 

 • Pese tihti käsi. Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
 • Aevastamisel või köhimisel tuleb oma suu ja nina katta ühekordse salvrätiga. Kasutatud salvrätt tuleb koheselt visata prügikasti ja seejärel käed puhastada. Salvrätikut puudumisel kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), mitte paljast kätt.
 • Hoia haigussümptomitega inimestega distantsi. 
 • Väldi silmade, nina ja suu katsumist. 
 • Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.
 • Mistahes haigussümptomite puhul tuleb kahtlustada koroonaviirust ja helistada oma perearstile.

 

Õppekorraldus

Õppetöö läbiviimine 

 • Õppejõul on õigus valida oma aine õpiväljundite saavutamiseks tema hinnangul parim õpetamismeetod. 
 • Avatud ülikooli õpe on võrdsustatud tasemeõppega, kus osalejatele kehtivad samad nõuded.
 • Isolatsioonireeglite tõttu õppetööst eemal olevale üliõpilastele ei pea ülikool tagama veebiõppe võimalust.
 • Kontaktõppe läbiviimisel tuleb võimalusel tagada kuulajaskonna hajutatus. Tudengid peavad hoolimata vaktsineeritusest kandma maski ka õpperuumides. Loengut andval õppejõul on õigus loengu pidamise ajaks mask ära võtta, kuid õppejõud peab ruumis tagama tudengitega piisava distantsi.

 

Haiguse või selle kahtluse korral

Töötajate ja üliõpilaste nakkusjuhtumite puhul tuleb tegutseda samamoodi nagu eelmisel õppeaastal.

Täpsemad juhised Terviseameti lehel

Juhised ühiselamu elanikele haiguse või selle kahtluse korral

Kui positiivse testi tulemuse on saanud tudeng, kelle elukoht on Üliõpilaskülas, siis peab tudeng sellest teavitama nii dekanaadi või õppekeskuse juhatajat kui Üliõpilasküla esindajat ning jääma oma tuppa. Ülikool teeb koostöös Terviseametiga kindlaks edasised tegutsemise viisid nakkusohu vältimiseks ja levimise takistamiseks.

Kontaktid täpsustavate küsimuste ja probleemide korral

Tudeng
Viirusest tingitud probleemide ja küsimuste korral pöördu nõustamiskeskusesse studenthelp@taltech.ee, õppetööd puudutavates küsimustes aine õppejõu poole. 

Töötaja
Viirusest tingitud probleemide ja küsimuste korral pöördu Personaliosakonna poole liina.vossotskaja@taltech.ee, töökorraldust puudutavas küsimustes pöördu oma vahetu juhi poole.  

Välistöötaja
Viirusest tingitud probleemide ja küsimuste korral pöördu Rahvusvaheliste töötajate keskuse poole internationalcentre@taltech.ee, töökorraldust puudutavas küsimustes pöördu oma vahetu juhi poole.  

Kultuurikollektiivide liige helen.tamm@taltech.ee   

Spordihoone külastaja rait.kabin@taltech.ee

KKK

Ei või. 

 • Pange mask ette puhaste kätega.
 • Seadke sõrmed läbi kõrva-aasade. Ninaklamber peab asuma ülal. Paigutage kõrva-aasad oma kõrvade taha. Mask peab teie nina ja suu korralikult katma. Moodustage ninajuurele ninaklamber, et minimeerida õhu lekkimine.
 • Hoidke mask puhas: ärge puudutage seda kasutamise ajal.
 • Kasutamise ajal ei tohi maski eemaldada ega kanda ümber kaela näiteks söömiseks või joomiseks.
 • Maski eemaldamisel võtke kinni ainult aasadest.
 • Pärast maski eemaldamist peske käed.
 • Peske maski pärast igat kasutuskorda, järgides hooldusjuhiseid.

 

Puhastamine: Maskid on korduvkasutatavad ja seda tuleb pesta masinpesuga 60 ºC . Toodet tuleb puhastada peale igat kasutuskorda ja seejärel kontrollida, et toode oleks puhas. Ärge hoidke alles määrdunud toodet. Mitte valgendada. Ära kasuta trummelkuivatust. Mitte kasutada keemilist puhastust. Toode ei sobi kasutamiseks kui puhastamise käigus ei ole seda suudetud puhataks saada.

Hindamismeetodite kirjeldusse palun kirjutage, et kui eksam toimub suuliselt veebi teel, siis on üliõpilasel kohustus kasutada eksami vältel kaamerat. Kui üliõpilane keeldub sellest nõudest on õppejõul õigus panna MI. Proctorioga eksamit ei saa kaamerata teha, eeltingimus proktooringuga eksami valikuks on, et Proctorio tehnilised tingimused on täidetud. Kui tudeng seda ei tee saab MI.

Järgida tuleb Terviseameti soovitusi  

 • Pese käsi. Käsi tuleks pesta sooja voolava vee ja seebiga, vajadusel kasutada alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
 • Väldi kontakti. Väldi kontakti inimestega, kes köhivad või aevastavad. Kui seisad haigusnähtudega inimesele liiga lähedal, võid ka ise haigestuda.
 • Väldi silmade, nina ja suu katsumist. Kui puudutad oma silmi, nina või suud mustade kätega, siis on võimalus, et viirus kandub ka sinule edasi.
 • Kui sul on palavik, köha ja hingamisraskused, otsi varakult abi. Jälgi oma tervist ja püsi kodus. Argipäevadel helista enda perearstile, nädalavahetusel ajavahemikul 8.00-17.00 perearsti nõuandeliinile 1220. Perearstinõuandeliini arstid saavad testimisele saatekirju kirjutada vaid neile haiguskahtlusega inimestele, kelle isikut on võimalik tuvastada Smart-ID või Mobiil-ID lahendustega.
 • Kui sul on kerged hingamisteede haiguste sümptomid, järgi hoolikalt tavapäraseid kätehügieeni nõudeid ning võimalusel püsi kodus, kuni oled tervenenud.
 • Järgi hingamisteede hügieeni. Kui aevastad või köhid, siis kata oma suu ja nina ühekordse salvrätiga. Viska see koheselt prügikasti ja puhasta seejärel käed. Kui sul ei ole salvrätikut, kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), aga mitte paljast kätt.
 • Suu ja nina katmine takistab pisikute ja viiruste edasi levimist. Kui aevastad vastu paljast kätt, siis võivad pisikud ja viirused sattuda sinu kaudu teistele inimestele ja esemetele, mida katsud.

Koroonaviirusele viitavate sümptomite ilmnemisel ülikooli tulla ei tohi, palun võta ühendust perearstiga. Positiivse kiirtesti puhul võta palun samuti ühendust perearstiga ja broneeri PCR testi aeg. Kui sul diagnoositakse COVID-19, siis palun teavita oma teaduskonda:

Inseneriteaduskond aime.piht@taltech.ee 
Loodusteaduskond kertu.kosk@taltech.ee 
Majandusteaduskond iris.laak@taltech.ee 
Infotehnoloogia teaduskond margus.kruus@taltech.ee 
Eesti Mereakadeemia heili.kangust@taltech.ee

Nii saab ülikooli volitatud esindaja koostöös Terviseametiga teha kindlaks edasised tegutsemise viisid nakkusohu vältimiseks ja edasi  levimise peatamiseks. Palun püsi kodus haigusnähtude täieliku kadumiseni. Vältimaks mahajäämist õppetöös sel perioodil palun küsi abi kaastudengitelt ja aine õppejõult. 

Tudeng
Viirusest tingitud probleemide ja küsimuste korral pöördu nõustamiskeskusesse studenthelp@taltech.ee, õppetööd puudutavates küsimustes aine õppejõu poole. 

Töötaja
Viirusest tingitud probleemide ja küsimuste korral pöördu Personaliosakonna poole liina.vossotskaja@taltech.ee, töökorraldust puudutavas küsimustes pöördu oma vahetu juhi poole.  

Välistöötaja
Viirusest tingitud probleemide ja küsimuste korral pöördu Rahvusvaheliste töötajate keskuse poole internationalcentre@taltech.ee, töökorraldust puudutavas küsimustes pöördu oma vahetu juhi poole.  

Kultuurikollektiivide liige helen.tamm@taltech.ee   

Spordihoone külastajarait.kabin@taltech.ee

Nõustamistel eelista meili või telefoni teel suhtlemist.

Ühiselamu on kõiki oma elanikke teavitanud eneseisolatsiooni reeglitest. Vajadusel uuri lisaks üliõpilaskülalt.

Kui üliõpilane rikub sihilikult Terviseameti poolt kehtestatud reegleid siis vastavalt ÕKE §-i 32 lg 1 punktile 3 on ülikoolil õigus ta eksmatrikuleerida, välistudengid saadab PPA 30 päeva jooksul riigist välja. Nakkushaiguste ennetamist ja tõrjet reguleerib vastav seadus.

Viiruse tuvastamise puhul võta ühendust oma perearstiga. Samuti palun teavita oma teaduskonda:

Inseneriteaduskond aime.piht@taltech.ee 
Loodusteaduskond kertu.kosk@taltech.ee 
Majandusteaduskond iris.laak@taltech.ee 
Infotehnoloogia teaduskond margus.kruus@taltech.ee 
Eesti Mereakadeemia heili.kangust@taltech.ee

Nii saab ülikooli volitatud esindaja koostöös Terviseametiga teha kindlaks edasised tegutsemise viisid nakkusohu vältimiseks ja edasi  levimise peatamiseks. Palun püsi kodus haigusnähtude täieliku kadumiseni. Vältimaks mahajäämist õppetöös sel perioodil palun küsi abi kaastudengitelt ja aine õppejõult. 

Terviseameti soovitustega saad tutvuda siin