Keemia- ja
keskkonnakaitse tehnoloogia

Oluline info
Õppekava
Õppe tase: magistriõpe
Õppe kestus: 2 aastat
Teaduskond: inseneriteaduskond
Õppekava: 120 EAP (vaata õppekava)
Edasiõpe: doktoriõpe
Õppekorraldus
Keel ja vorm: eesti keeles, päevaõpe
Koormus: nominaalkoormusega õpe tasuta (30 EAP semestris)
Tingimused: TalTechi sisseastumistingimused
Eriala sisu
Ootame õppima TalTechi ja teiste Eesti ülikoolide tehnika- või loodusteaduste valdkonna bakalaureusekavade lõpetajaid. Eriala tugevus seisneb keskkonnakaitse tehnoloogia ja keemiainseneriteaduse tihedas seoses.
Saad teadmisi ja oskusi, mis hõlmavad nii keemilis-tehnoloogilisi protsesse kui ka keskkonnakaitse tehnoloogias kasutatavate protsesside eripära. Saad head baasteadmised keskkonna-, orgaanilisest ja anorgaanilisest keemiast.
Olulisteks erialaaineteks on näiteks keskkonnasaaste, -analüüs ja –seire; keskkonnapoliitika, keskkonnatehnoloogia eriprotsessid; orgaanilise keemia materjalid ja tehnoloogiad; anorgaaniliste materjalide keemia ja tehnoloogia; leviprotsessid keemiatehnoloogias ja keskkonnas.
Pane tähele! Õppekavas on üks kohustuslik ingliskeelne õppeaine ning lisaks saab valida veel nelja ingliskeelset õppeainet.
Tutvu keemia- ja keskkonnakaitse tehnoloogia õppekava täisversiooniga
Tulevik
Erialal on unikaalne koht loodus- ja tehnikateaduste piiril - saadud teadmised võimaldavad edukalt töötada erinevates teadus- ja majandusvaldkondades. Juba õppimise ajal on paljud üliõpilased leidnud endale perspektiivse, erialaga seotud töökoha, kus läbitakse ka tööstuspraktika.
Meie lõpetajad leiavad tööd hinnatud spetsialistidena (teadushuvilisemad saavad jätkata õpinguid doktoriõppes nii Eestis kui välismaal). Nii võibki meie vilistlasi leida keskkonnaministeeriumist, keskkonnauuringute keskusest ning valdade ja maakondade keskkonnaametitest, uurimisinstituutidest, projekteerimis- ja konsultatsioonifirmadest, erinevatest keemia-, toiduainetetööstuse ja energiatootmise ettevõtetest (näiteks Akzo Nobel Baltics AS, AS Viru Keemia Grupp, AS Tallinna Vesi, AS Eesti Energia, Sweco Projekt AS).
Keemiainseneri amet on ühelt poolt üks kõige keerulisem ja samas ka üks kõige vaheldusrikkam amet (hõlmates matemaatikat, füüsikat, materjaliteadust, IT, bioloogiat, teisi tehnikateadusi ja ka majandusteadust). Keemiainsenere on meie ühiskonda vaja täna ja ka tulevikus. Vilistlane Indrek Aarna (Eesti Energia arendusjuht)
Sisseastumine
- Konkursi tingimused: kõrgharidus lähedasel erialal
- Kandideerimise nõuded: vestlus
- Õppekohti: lävendipõhine vastuvõtt
- Võimalik maksimaalne konkursi punktide arv: 10
- Künnis: õppekoht on garanteeritud, kui vestluse tulemus on vähemalt 5 punkti
Küsi lisa
Vastuvõtu peaspetsialist
oskab vastata vastuvõtutingimusi puudutavatele küsimustele:
Anne Urbla
620 3530
anne.urbla@taltech.ee
Programmijuht
oskab vastata õppekava sisu puudutavatele küsimustele ning annab nõu, kui tuled teiselt erialalt:
Marina Kritševskaja
620 2851
marina.kritsevskaja@taltech.ee
Õppekonsultant
oskab vastata õppetööd puudutavatele küsimustele:
Helena Teemets
620 3695
helena.teemets@taltech.ee