Tallinna Tehnikaülikool

Kõik andmebaasid

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | Z | T | V | W | Ä

Otsinguportaal PRIMO 

PRIMO võimaldab teha ühisotsingut teaduskirjanduse andmebaasidest, e-kataloogist ESTER ja TalTechi raamatukogu digikogust. Otsing portaalis on avatud kõigile, kuid litsentsiandmebaaside terviktekstid avanevad vaid TalTechi arvutivõrgus. Juhend

KAUGJUURDEPÄÄS terviktekstidele FortiClient VPN või EduVPN ühenduse kaudu, vajalik Uni-ID. Abi: helpdesk@taltech.ee 

A

ACM Digital Library
Infotehnoloogia valdkonna andmebaas, mis sisaldab Association for Computing Machinery poolt kirjastatavate ajakirjade, toimetiste, konverentsikogumike jm väljaannete täistekste alates nende ilmumisajast.
 
ACS Publications
American Chemical Society andmebaas, sh arhiiv, võimaldab juurdepääsu ajakirjade täistekstidele keemia ja biokeemia, materjaliteaduste, toiduainete- ja keemiatehnoloogia jne alalt.

AIP Journals
American Institute of Physics e-ajakirjad Scitation platvormil.

AIS
Rahvusarhiivi ja Tallinna Linnaarhiivi andmebaas, kus on teave arhiivis hoitavate dokumentide kohta.  
 
Annual Reviews
Biomeditsiini, füüsika ja sotsiaalteaduste alaste ülevaateartiklite täistekstiandmebaas.

APS Physical Review Journals
American Physical Society e-ajakirjad.

ASCE Library
American Society of Civil Engineers ajakirjad, e-raamatud ja konverentsikogumikud. 

ASME Digital Collection
American Society of Mechanical Engineers teadusajakirjad.

ASTM COMPASS  
Pakub rahvusvahelisi standardeid, raamatuid, ajakirju, konverentsimaterjale, tehnikakirjanduse erilaade jne.  

B

BankFocus
Andmebaas võimaldab ligipääsu ligi kümne tuhande Euroopa finantsinstitutsiooni järgmistele andmetele: aastased ja kvartaalsed finantsnäitajad, sh detailne bilansi ja kasumiaruande kirjete info; finantssuhtarvud, globaalne omandistruktuur; reitingute vaade S&P, Fitch ja Moody’se baasil; juriidiline ja aruandeinfo ning identifitseerimist võimaldavad numbrid; kontakt- ja juhtkonna andmed; võrdlusgrupi andmed, börsil noteeritud pankade aktsiainfo.

NB! Juurepääsuks kasutada veebibrausereid Firefoxi või Edge.

Bentham Science Journals
Bentham Science Publishers avaldab eelretsenseeritud loodusteaduste, tehnoloogia ja meditsiinialaseid teadusajakirju.

BNN: Baltic News Network
Baltic News uudisteagentuuri uudised inglise, läti ja vene keeles.

BIE
Bibliographia Iuridica Estonica on õigusalane bibliograafiline andmebaas, mida koostab Rahvusraamatukogu.

BioMed Central
BioMed Central pakub vaba juurdepääsu 243-le eelretsenseeritud e-ajakirjale loodusteaduste, tehnoloogia ja meditsiini alalt.

BNS: Baltic News Service
Baltikumi majandus- ja äriuudised.

C

Cambridge Core
Kirjastuse Cambridge University Press ajakirjade täistekstid: tehnika-, sotsiaal- ja humanitaarteadused. Osaline juurdepääs e-raamatutele (2015-). Juhendid.

D

DART-Europe
Euroopa ülikoolide dissertatsioonide portaal.

De Gruyter Journals
Teadusajakirjad kõigilt teadusaladelt, sisaldab ka vaba juurdepääsuga ajakirju.

DIGAR
Eesti Rahvusraamatukogu digitaalarhiiv, kus arhiveeritakse võrguväljaandeid, trükieelseid faile ja trükiste digiteeritud koopiaid.
Juurdepääsu piiranguga väljaanded on kättesaadavad TalTechi raamatukogu autoriseeritud töökohal 4. k. Printimine ja salvestamine ei ole lubatud.

DOAB (Directory of Open Access Books)
Vaba juurdepääsuga raamatute kataloog.

DOAJ (Directory of Open Access Journals)
Vaba juurdepääsuga ajakirjade kataloog.

DynaMed 
Meditsiiniline, tõenduspõhine teave ja ekspertide juhised arstidele
DynaMed mobiilirakenduse juhend

E

Ebook Central
ProQuest'i laenutusplatvorm. Tutvustus. Kasutamine Uni-ID-ga, laenutuste eest tasub raamatukogu.

EBSCOhost Web
Multidistsiplinaarne sidusandmebaaside kogum, mis sisaldab peamiselt teadus- ja erialaajakirjade, aastaraamatute, statistikaväljaannete, ajalehtede jt publikatsioonide referaate ja/või täistekste. Liht- ja liitotsingu videod. 

The Economist
Kõik paberväljaande artiklid, uued päevauudised väljaannetest The Economist Today, The Economist Audio. Iga huviline peab end ise lugejaks registreerima (Log in -> Register now), kasutades enda @taltech.ee meiliaadressi.

Eesti filmi andmebaas  
Eesti filmiloojate looming alates aastast 1912.

Eikon 
Kasutamiseks majandusteaduskonna ruumis SOC-220, juurdepääsu info Moodle’i kursuselt.
Lisainfo
Eikon on finantsandmete platvorm, mis sisaldab kõikvõimalikke finantsturge puudutavaid andmeid, sh andmeid börsil kaubeldavate finantsinstrumentide, börsiettevõtete finantside, uudiste, makromajanduslike näitajate jms kohta. Analoogiline toode Bloombergi terminalile.

Emerald Insight
Peamiselt majanduse, äri- ja juhtimise alased ajakirjad 

ERB
Eesti Rahvusbibliograafia andmebaas, mida koostab Rahvusraamatukogu.

ESO: European Sources Online
Informatsioon Euroopa Liidu, ELi institutsioonide ja poliitikate kohta. Rahvusvaheliste organisatsioonide, riikide valitsuste jne publikatsioonid ja dokumendid.

ESTLEX  
Eesti õigusaktide andmebaas: seadused ja määrused. Tasuta on avatud lihtotsing.

ETIS  
Eesti Teadusinfosüsteemi on koondatud info Eesti teadus- ja arendusasutuste, teadlaste, teadusprojektide ning erinevate teadustegevuse tulemuste kohta. Võimaldab otsida infot Eesti teadlaste publikatsioonide kohta.

ETF-Net kartoteek
Kartoteek koondab ehitusalaseid juhendeid, käsiraamatuid, seaduseid ja määruseid.
Juurdepääs andmebaasile on TalTechi raamatukogu 4. korruse ehitusteabe arvutist. PDF-sisu avaneb vaid sisselogitud kasutajale, sisselogimine IP aadressiga. Täpsem info asub töökohal.

EUR-Lex
Juurdepääs Euroopa Liidu õigusaktidele.

Europeana
Europeana digitaalne raamatukogu tagab juurdepääsu üle 50 miljonile digiteeritud teosele ‒ raamatutele, muusikale, kunstiteostele ja enamale.

EVS (Eesti standardid)
Ülikooli arvutivõrgus on juurdepääs Eesti standarditele EVSi vahendusel. Täistekstide lugemiseks vajaliku kasutajanime ja salasõna saate teeninduslettidest või info@lib.taltech.ee.

G

GeoScienceWorld Fulltext
Geoteaduslike erialaorganisatsioonide ja ühingute eelretsenseeritud teadusajakirjade täistekstid.

H

HeinOnline
Õigusajakirjade, raamatute ja dokumentide arhiiv. Lisaks Ameerika, Austraalia ja Kanada ajakirjadele ka Oxford University Pressi, Sweet & Maxwelli ja Blackwelli ajakirjad. Juhendid.

I

IEEE Xplore
Sisaldab Institute of Electrical and Electronics Engineers ja partnerkirjastuste perioodikaväljaandeid, konverentsimaterjale, standardeid ja õppematerjale energeetika, infotehnoloogia ning elektroonika valdkonnas, sh ka e-raamatud. Video Tutorials.

INIS
International Nuclear Information System bibliograafiline andmebaas sisaldab ajakirjaartiklite, konverentsimaterjalide, raamatute jne kirjeid aatomienergia rahuotstarbelisest kasutamisest.

IOPscience
Kirjastuse IOP Publishing juhtivad füüsikaalased ajakirjad, vt juhendeid.

ISE
Eesti artiklite bibliograafiline andmebaas, mida koostatakse peamiselt Eestis ilmuvate ajalehtede, ajakirjade ja artiklikogumike põhjal.

J

JoVE Video Journal
Maailma juhtiv teadusvideote tootja, kelle eesmärk on arendada teadusuuringuid ja haridust.
JoVE õppevideod võimaldavad teadusmõistete ja laboratoorsete meetodite tõhusat õpetamist ülikoolide ja kolledžite bakalaureuse- ja magistriõppe kursustel. JoVE videote andmebaasi saab kasutada nii teadusuuringuteks, õpetamiseks kui ka õppimiseks.
JoVE teadusvideod vahendavad tipptasemel eksperimente, mis võimaldavad tõhusalt õppida ja korrata uusi uurimismeetodeid ja tehnoloogiaid.

NB!  JoVE Business võimaldab ligipääsu ärivaldkonna videotele. Jove uuel lehel on turunduse-, rahanduse- ja mikroökonoomikaalased õppevideod. 

JSTOR
Teadusajakirjade multidistsiplinaarne arhiivandmebaas. Ajakirjade 3-5 viimast aastakäiku ei ole kättesaadavad (embargo). TalTechil on juurdepääs Archival Journal and Primary Sources Collection väljaannetele ja andmebaasile JSTOR Global Plants.

K

Knovel
Teaduse ja tehnikaalased e-raamatud. Lisaks interaktiivsed töövahendid (Interactive Equations), andmete teisendus (Unit Converter) ja keemiliste elementide tabel (Tools). Vt tutvustust Knovel ja LibGuide. Allalaadimine piiratud ulatuses.

L

Lecture Notes in Computer Science (1997-...)
Kirjastuse Springer raamatute seeria kajastab arvutiteaduse ja infotehnoloogia valdkonnas toimunud uusi arenguid ning uurimusi.

Library, Information Science & Technology Abstracts (LISTA)
Raamatukogu ja infoteaduste alane referaatandmebaas.

Lloyd's List  
Sisaldab värskeid uudiseid, äriinfot ja ülevaateid merenduse ja laevanduse alalt üle maailma. Juurdepääs üksnes TTÜ liikmetele pärast isikliku kasutajakonto loomist, kasutades @taltech.ee meiliaadressi. Vt täpsemalt, kuidas.  
NB! Kaugjuurdepääsuks VPN ühenduse kaudu tuleb kasutada Firefoxi veebilehitsejat.

M

MarketLine   
Andmebaas sisaldab aruandeid/andmeid/infot maailma erinevate riikide, tööstusharude ja ettevõtete kohta, samuti juhtumiuuringuid ja äriuudiseid. User guide. Training calendar. Video guides.

MathSciNet
American Mathematical Society (AMS) andmebaas põhineb väljaandel Mathematical Reviews, sisaldab bibliograafilist informatsiooni, ülevaateid ja täistekste alates aastast 1940.

MUIS  
Veebipõhine töökeskkond, mis on mõeldud muuseumikogude haldamiseks ja riigivara üle arvestuse pidamiseks ning võimaldab teha muuseumides leiduva informatsiooni kättesaadavaks nii erialaspetsialistile kui kõigile teistele huvilistele.

O

OECD iLibrary (eBooks)
Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni täistekstiandmebaas.

OnlineCourses.com
Harvardi, Yale’i, Princetoni jt maailma juhtivate ülikoolide audio- ja videoloenguid sisaldav vaba juurdepääsuga andmebaas.

Orbis Europe
Orbis Europe sisaldab Euroopa ettevõtete järgmisi andmeid:  ettevõtte profiil (sh tegevusala, identifikaatorid, ettevõtte staatus), ettevõtte kasumiaruande ja bilansi näitajad ning  olulisemad finantssuhtarvud (börsil noteeritud ettevõtete puhul täiendavalt rahavoogude ning segmenti aruanne), võrdlus konkurentidega, krediidireitingud, aktsiahinna info (kui on börsil noteeritud ettevõte), ettevõtte juhid ja omandistruktuur viimase hetke seisuga, ettevõttega seotud uudised.

NB! Juurepääsuks kasutada veebibrausereid Firefoxi või Edge.

O'Reilly for Higher Education
Infotehnoloogia ja majandusalaste e-raamatute andmebaas, mis sisaldab ka audioraamatuid, videoid ja veebikursusi. Teemad ulatuvad programmeerimisest ja IT-võrgundusest kuni projektijuhtimise, graafilise disaini ja äristrateegiani.
Kasutamiseks tuleb ülikooli meiliaadressiga sisse logida. Juhend.

Oxford Journals
Kirjastuse Oxford University Press ajakirjade täistekstid.

P

Parlamentarism
Eesti Rahvusraamatukogus koostatav bibliograafiline andmebaas kajastab aastatel 1918-1940 ning alates 1991. aastast Eestis ilmunud kirjandust parlamentarismi kohta ja Eesti parlamentaarse süsteemi kohta välismaal ilmunud kirjutisi.

PRIMO
Otsinguportaal võimaldab teha ühisotsingut teaduskirjanduse andmebaasidest, e-kataloogist ESTER ja TalTechi raamatukogu digikogust. Otsing portaalis on avatud kõigile, kuid litsentsiandmebaaside terviktekstid avanevad vaid TalTechi arvutivõrgus. Juhend.

ProQuest Dissertations & Theses A&I: The Humanities and Social Sciences Collection
Humanitaar- ja sotsiaalteaduste dissertatsioonid.

PubMed
Biomeditsiinialane bibliograafiline andmebaas sisaldab peamiselt ajakirjade ja raamatute kirjeid, aga ka täistekste.

R

Regs4ships
Merendusalaste määruste ja õigusaktide andmebaas, mis koondab IMO, ILO, EL-i ja lipuriikide dokumentatsiooni.

Riigikohus

Leitavad on Riigikohtu lahendid ning muud õigusalased materjalid.

Royal Society Biological Sciences Collection:         

Royal Society of Chemistry Journals
RSC Publishing eelretsenseeritud keemiaalased ajakirjad.

S

Saaga
Digiteeritud arhiiviallikaid sisaldav veebikeskkond, mis võimaldab tutvuda Rahvusarhiivi üksustes ja Tallinna Linnaarhiivis säilitatavate arhivaalide digitaalsete koopiatega.

SAE Mobilus
SAE Mobilus® on digitaalne platvorm lennunduse, autotööstuse ja tarbesõidukite tööstuse juhtivatele standarditele (+42 000), tehnilistele dokumentidele (+143 000), ajakirjade artiklitele, raamatutele, uurimisaruannetele, ajakirjadele ja muule tehnilisele sisule.

SAGE journals online 
Kirjastuse Sage ajakirjade täistekstid erinevatest valdkondadest: sotsiaal- ja humanitaarteadused, biomeditsiin, materjaliteadused jne. 

Science
Ajakirja Science veebipõhine platvorm.
 
ScienceDirect   
Kirjastuse Elsevier teaduse, tehnika ja meditsiinialased teadusajakirjad. Vt LibGuide.

SciFinder-n    
SciFinder on keemia kõiki valdkondi kajastav referaatandmebaas. Võimaldab juurdepääsu enam kui 800 ajakirjale ja patendiallikale. Info rohkem kui 26 miljoni keemilise aine ja CAS Registri Numbri kohta. Ligipääsuks on vajalik eelnev registreerimine taltech.ee e-posti aadressiga. RegistreerimisvormQuick Reference GuideIntroductory Materials.  
Vajadusel abistab infokonsultant info@lib.taltech.ee.

SciVal  
Teadustulemuste analüüsivahend. Kasutamiseks on vaja personaalselt sisse logida, vt juhendit.

Scopus (Elsevier)  
Scopus on suurim referaat- ja viiteandmebaas, mis sisaldab nii eelretsenseeritud teaduskirjandust (artiklid, konverentsimaterjalid, patendid, raamatuseeriad) kui kvaliteetseid veebiressurse. Andmebaas võimaldab võrrelda ja hinnata organisatsioonide ja autorite teadustegevuse efektiivsust, publikatsioonide ja ajakirjade väärtust. Täistekstid avanevad ajakirjadest, millele raamatukogu on ostnud juurdepääsu erinevate andmebaaside vahendusel. Vt: Juhendid, LibGuide.

UUS! Scopus AI analüüsib artiklite sisukokkuvõtteid ja koostab ülevaate, lisades viited kasutatud allikatele. Päringu saab esitada loomulikus keeles. Mõistekaart, täpsem kokkuvõte, uued arengusuunad ja valdkonda esindavate ekspertide loetelu võimaldavad teemade põhjalikumat analüüsi. Vt video.

SPIE Digital Library
Rahvusvahelise optika ja fotoonika organisatsiooni e-ajakirjad ja konverentsimaterjalid.

Springer Nature Link  
Kirjastuste Springer ja Kluwer multidistsiplinaarne teadusajakirjade ja e-raamatute andmebaas.

Structurae
Ernst & Sohn, Wiley inseneriasjanduse andmebaas: tsiviilehitus ja konstruktsioonid (sillad, tunnelid, viaduktid, tornid) inglise, prantsuse ja saksa keeles.

Z

zbMATH  
Andmebaas sisaldab ligikaudu 3500 ajakirja ja 1100 jätkväljaande kirjeid/referaate alates 1826. aastast.  

V

VAU
Virtuaalne uurimissaal, mis koondab Rahvusarhiivi kogud, andmebaasid ja teenused.

VPB
Vabariigi Presidendi bibliograafia on Eesti Rahvusraamatukogu koostatud andmebaas, mis koondab presidendi trükis ilmunud kõnesid, artikleid ja intervjuusid, presidendi tegevuse kajastusi ja kirjutisi tema kohta.

W

Web of Science (Clarivate Analytics)
Training portalMaster Journal List.

  • Core Collection: Science Citation Index Expanded; Social Sciences Citation Index; Arts & Humanities Citation Index; Conference Proceedings Citation Index; Book Citation Index; Emerging Sources Citation Index

  • Journal Citation Reports – võimaldab uurida ajakirjade mõjufaktorit (IF) vt juhendit.

  • InCites – teadustulemuste hindamine ja võrdlus institutsionaalsel tasemel. Vajalik Sign In (looge oma isiklik kasutajakonto). Video: InCites Benchmarking & Analytics

  • Essential Science Indicators – teaduse mõjukuse hindamine teadlaste, asutuste ja riikide võrdluses 

Wiley Online Library
Kirjastuse Wiley ajakirjade ja e-raamatute multidistsiplinaarne täistekstiandmebaas.

World Bank Open Data
Vaba juurdepääsuga Maailmapanga andmebaasid.

Ä

Äripäeva infopank  
Leping on kehtiv kuni 16.08.2025. 
Ajakohaste andmetega nutikas infokeskkond, mis koondab Eesti ettevõtete ja nendega seotud isikute tausta- ja finantsinfot. Vt tutvustust.
NB! TTÜ-le on ostetud IP-põhine juurdepääs. Välja logimine ei ole vajalik. Kui olete mingil põhjusel siiski välja loginud, tuleb veebibrauser uuesti avada. 
Ühenduse probleemide puhul proovige vahemälu tühjendamise ja küpsisefailide kustutamise võimalust.
NB! Kaugjuurdepääsuks tuleb kasutada VPN ühendust.