Tallinna Tehnikaülikool

Kübernaaskel

8. mail 2023 sõlmisid Kaitseministeeriumi sihtasutus CR14 ja Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) koostöökokkuleppe, mille eesmärk on edendada Eesti kooliõpilaste ja üliõpilaste kompetentsi küberkaitse valdkonnas. Kokkuleppe kohaselt võtab CR14 üle juhtrolli kübervõistluse Kübernaaskel korraldamiseks.

Loe lähemalt siit.

Koduleht

  KüberNaaskel/CyberSpike on Eesti küberkaitse talentide suurvõistlus 14 - 24aastastele noortele. Võistlusel on online eelvoor, kust põhivõistlusele kutsutakse silmapaistvamad võistlejad. KüberNaaskel on ka kvalifikatsioonivoor Eesti kodanikele osalemiseks European Cyber Security Challenge (ECSC) võistlusel ja muudes häkkimisvõistlustel üle kogu maailma. Võistluse töökeel on inglise keel.

  Eesmärgid

  KüberNaaskli võistlus on osa kübertalendite arendamise programmist Küberolümpia. Programmi eesmärgid on välja selgitada noored talendid küberkaitse valdkonnas, viia ellu noorte talentide koolitusprogramme, tõsta inimeste teadlikkust, edendada küberturvalisuse valdkonna haridust ja karjäärivõimalusi Eestis, analüüsida võimalikke puudusi küberturvalisuse teadlikkuse tõstmise ja koolitusprogrammides, pakkuda välja teaduslikke lahendusi mängustuse kaudu ja analüüsida pädevusi.

  Peatoetajad ja eluviijad

  Koduleht

  Facebook