Tudengielu Kuressaares
Traditsiooniliselt kujundavad tudengielu tudengid ise!
Tudengid kujundavad ja määravad suuresti, milline on ülikoolielu olemus. Tudengid toovad oma energia, kirglikkuse ja loovuse ülikooli ning muudavad selle koha tõeliselt eriliseks.
Ajalugu on näidanud, et pärast loenguid toimub palju põnevat! Tudengid loovad omaenda traditsioone ja sündmusii, mis jäävad kauaks meelde. Need hetked väljaspool klassiruume on sageli need, mis rikastavad tudengielu ja aitavad luua mälestusi, mis kestavad terve elu.
Seega, kui olete ülikoolieluga alles alustanud või juba kogenud tudeng, mäletage alati, et teie, tudengid, olete need, kes saavad muuta oma ülikoolikogemuse eriliseks. Leidke oma ühised huvid, looge uusi traditsioone ja nautige iga hetke, sest need aastad ülikoolis saavad kiiresti mööda!
Infoks:
- Transport
Virtsu-Kuivastu laevaliini info: www.praamid.ee
- Majutus
Majutust pakuvad Kuressaares näiteks MTÜ Kuressaare Campus (info: Riina Aasma, tel 452 4031) ja Arensburgi külalistemaja (452 4700, 452 4703).
2024. aasta märtsis moodustati Kuressaare Kolledži Üliõpilasselts
Kuressaare Kolledži Üliõpilasselts
... on kui merekohin öises tormis, suunates kõiki õiges suunas ja olles samal ajal nii meelelahutav kui ka arendav.
Kolledži tudengite koosviibimisi korraldatakse igal sessioonil. Ühiselt korraldatakse üritusi ja ettevõtmisi, mis mitte ainult ei lõbusta, vaid ka harivad ning innustavad nii meretehnika ja väikelaevaehituse kui ka sinimajanduse eriala tudengeid.
Seltsi tegevus on tunduvalt rohkemat, kui lihtsalt ürituste korraldamine - see on kui lõbus ja hariv merereis, kus igal uuel laineharjal avastatakse midagi uut ja põnevat. Tudengid + kooli töötajad üle kogu kolledži on kaasatud – alates meretehnika entusiastidest kuni sinimajanduse visionäärideni.
Seltsi südameks on tema liikmed, kes moodustavad tugeva ja kokkuhoideva kogukonna. Siin jagatakse mitte ainult õppeainetealast tarkust, vaid ka elutarkusi ning toetatakse üksteist nii õnnestumistes kui ka ebaõnnestumistes.
Üliõpilasselts on nagu tugev ankur, mis hoiab kogu kolledži ühtsena ja suunab kõiki jõudsalt tulevikku. Seltsi kirg ja pühendumus on justkui põhjatu meri – lõputult inspireerivad ja täis võimalusi avastamiseks.
Kuigi meri võib olla ettearvamatu, on üks kindel: Kuressaare Kolledži Üliõpilasselts on selle laeva juures, mis seilab kindlalt ja uhkelt edasi.
Kui on soovi tuul purjedesse saada koos meiega, siis võta ühendust seltsi esinaise Liselliga või kirjuta meile:
E-post: kuressaareselts@gmail.com
Facebook: Kuressaare kolledži Üliõpilasselts
Tuutor Andres Tomingas
Kuressaare kolledži tuutoriks on meretehnika ja väikelaevaehituse õppeakava tudeng Andres Tomingas.
Tuutorid on vanemate kursuste üliõpilased, kes aitavad rebaseid eelkõige ülikooli elu puudutavates küsimustes. Sarnaselt professionaalsetele nõustajatele ei tee tuutor üliõpilase eest ära tema töid ega otsuseid, kuid on hea kuulaja ning suunab vajadusel edasi.
Esitasime Andresele mõningad sellekohased küsimused:
1. Mis ajendas sind tuutoriks kandideerima?
Soov saada ise paremini aru Taltechi õppekorraldusest ja anda edasi rebastele teadmisi, mis endal rebasena puudu jäid. Soov tuua Kolledžisse rohkem üliõpilaselu. See on küll tavapäraselt tudengiorganisatsioonide poolne tegevus kuid kuna Kolledž on väike siis nõustamine ja tudengiürituste korraldamine käivad minu silmis käsikäes.
2. Millised iseloomuomadused tuutorile kasuks tulevad?
Kindlasti on vaja esinemisjulgust ja kuulamisoskust, positiivset ellusuhtumist. Kevadisel tuutorikoolitusel sai väga palju neid isikuomadusi veelgi arendatud. See annab ka hea aluse tulevaseks lõputöö kaitsmiseks. Võtab ilmselt hulga närvi maha.
3. Mis on sinu roll, ülesanded, missioon?
Tuutor on justkui tugikeskuseks, kes oskab olla nii hea kuulaja kui ka nõustaja ning vajadusel õigete kontaktide vahendaja. Missioon ongi vast see, et tekiks ka Kolledžisse nn nõustamiskeskuse käepikendus ning tudengiürituste tava ja parem läbikäimine kõikide erialade ning kursuste vahel. Meeskonnas peitub jõud!
4. Kuidas on tuutorlus sind aidanud? Kas seda tasub mainida tulevikus CV-s?
Jah kindlasti tasub mainida sest sisuliselt on tegemist vabatahtliku tööga. Kuna selle koolituse käigus sai palju suhtluspsühholoogia õpet ja omandas suurema pildi vaatamise oskuse, siis annab see tulevikus hea põhja alluvatega suhtluse arendamisele ja värbamise või supervisiooni läbiviimisel kuulamisoskuse ja analüüsimisvõime kasutamiseks.
5. Kas tuutoriks olemine lisab ka pinget igapäevaellu? Positiivsed, negatiivsed küljed?
Kevadsemestril olnud suhtluskoolitus võttis lisaks iganädalase ühe õhtuse koosviibimise jagu aega. Nüüd kui olen Tuutor ja käib sügisene õppetöö siis see igapäeva pinget ei lisa. Kuna õppetöö Kolledžis on sessioonõppe vormis, siis on ilmselt rohkem kontakte kontaktnädalal. Sesside vahelisel ajal on vaid mõni üksik kontakt olnud ja need on peamiselt puudutanud mingite ainete kodutööde vormistamist. See aga on pigem küsimus antud aine õppejõule konsultatsioonitunnis kui Tuutori lahendada. Tuutor on ikkagi esmane õppekorralduse nõustaja. Kodutöid ma kellegi eest ära tegema ei hakka.
6. Kõige sagedamini esitatav küsimus?
Kuidas vormistada kodutööd? See oli ka mul endal I semestri alguses paras pähkel aga kui esimesed tööd esitatud said siis järgmised läksid juba ladusalt. Siinkohal tahan ära mainida imeliselt vahva õppejõu Paavo Kuuseoki, kes oli suureks abiks nende vormistuste paika saamisel. Endal oli ka II semestri alguses raskusi õppekava moodulitest arusaamisega ja deklareerimise vajadusest. See aga on tänaseks seljatatud ja oskan nõustada ka teisi tudengeid.
7. Kuidas ennast vaimselt laed?
Mulle meeldib veeta aega looduses. Kuressaarde olen see semester toonud omale jalgratta, mida hoian kursusekaaslase juures ja kontaktnädalate õhtuti teen väikesed rattaringid Roomassaarde ja Nasva. Siin on väga head rattateed. Püüan arendada ka traditsioone tudengiõhtuteks "Veskis" ja oma kursusega käime kindalasti ka ühel õhtul koos söömas. Kasutan ära ka võimalust "filminäljapäeval" vaadata filme, milleks mandril olles aega ei kipu jääma. Samuti on Kuressaares mõnus hubane teater, mille mängukava tasub lähemalt uurimist ja külastamist. KEKi hoonesse tahan ka see semester jõuda. Ilmselt on veel vahvaid muuseumeid ja kunstinäitusi, millede külastamisega saab oma silmaringi laiendada ja korra aktiivse õppetöö peast minema pühkida
8. Kas nõustad sisseastumisel ka? Eeltöö nt gümnasistidega või siis baka lõpetanutega?
Ei. Taltechi Tuutorprogramm ei näe seda ette. See osa on kaetud peamajas asuva Nõustamiskeskusega. Kasutasin ise ka nende abi enne kui alustasin akadeemilist haridusteed. Käisin Nõustamiskeskuses koha peal ja uurisin, et mis ja kuidas käib ning mis mind ees ootab.
9. Head nipid, kuidas kaasata tudengeid korraldama tudengiüritusi?
Lihtsalt alusta! Haara ise sarvist ja tee ära!
Sellel sügisel panime kursaõega 24 tunniga kokku Kolledži pikniku ehk nn Kolledži linnakupeo. Neljapäevaõhtusel rattaringil sündinud idee oli laupäeva lõunaks juba plakatitena seinte peale jõudnud ning Kolledži toetuse saanud. Kohale tuli palju tudengeid ja õppejõude. Oli mõnus vabas õhkkonnas sotsialiseeruda. Seal sündis kohapeal ka plaan samasugune piknik/linnakupidu teha kevadsemestri lõpus ja talvel korraldada auditooriumis filmiõhtuid.
10. Võimalusel saad lisada midagi, mis võiks olla lugejale huvitav.
Tuutroprogramm on mind teinud rohkem tuttavamaks Kolledži töötajaskonnaga ja tuttavaks ka peamajas olevate teiste tuutoritega.
Sain teada, et Mereakadeemia tudengid on juba ammu soovinud tulla meile Kuressaarde külla ja püüan läbi Tuutorprogrammi selle ka see õppeaasta ära korraldada. No ja muidugi ei tasu jätta mainimata, et korduvtuutoritele on Taltechi poolt ette nähtud ka väike stipendium. Tuutorprogramm kestab kaks semestrit (kevad ja sügissemester) ning sügissemestri lõpus saab selle deklareerimisel endale vabaainetesse lisaks 3 EAP-d.
Andres Tomingas, andtom@taltech.ee