Eesmärk:
Täienduskoolituse eesmärgiks on pakkuda veevarustuse- ja kanalisatsiooniinseneridele võimalust oma kutset kinnitada või taotleda. Samuti pakub võimalust teiste erialade inseneridele erijuhu* alusel taotleda veevarustuse- ja kanalisatsiooniinseneri kutset.
*vastavalt VK inseneri kutsestandardile (vt Lisa 8 http://www.kutsekoda.ee/et/kutseregister/kutsestandardid/10476467/lae/diplomeeritud-veevarustuse-ja-kanalisatsiooniinsener-tase-7-13pdf )
Sihtgrupp:
Veevarustuse- ja kanalisatsiooniinsenerid, teiste ehitusvaldkonna erialade insenerid ja mehaanikateadusel põhineva tehnikavaldkonna insenerid.
Teemad:
Võimalused insenerikutse pikendamiseks ja võimalus tegutsemiseks pädeva isikuna Eestis ja lähiriikides. Veevõrkude modelleerimine. Sademeveevõrkude modelleerimine. BIM veemajanduses. CFD modelleerimine ja rakendused vee- ja õhusüsteemides. Pumbad, pumpade valik, pumplad, erisused sademevee ja reovee korral - millega arvestada jms. Veekäitluse ja veehaarete kavandamine. Hoonete, sealhulgas kõrghoonete veevärgi ja kanalisatsiooni projekteerimise tarkvara, 3D. Hoonete tulekustutus. Sprinklersüsteemid ja nende projekteerimine. Vaakumkanalisatsioon projekteerimine ja ehitus. Torustike TV kaamerauuringud. Videote lugemine. Pinnased, pinnavesi, kaevetööd, kindlustamine, tagasitäide. Sademeveekanalisatsiooni projekteerimispraktika, äravoolu keskendamine. Reovee eelpuhastus, omapuhastid, väikepuhastid, tööstusreovee puhastus. Ülevaade projekteerimisel ja ehitustööde teostamisel esinevatest vigadest. Linnade sademevee süsteemid muutuvas kliimas. Torustike paigaldus, kinnised meetodid. Vee-ettevõtja praktika torustike ehitamisel. Vee- ja kanalisatsiooni välisvõrkude ehitamise koordineerimine, lahtine paigaldus.
Õpiväljundid:
Koolituse läbinu on uurinud süvendatult vähemalt ühte koolitusel käsitletud teemat.
Oskab lahendada ette antud modelleerimisülesannet.
Tunneb kõrghoonete veevärgi ja kanalisatsiooni projekteerimise tarkvara.
Teemad: Võimalused insenerikutse pikendamiseks ja võimalus tegutsemiseks pädeva isikuna Eestis ja lähiriikides. Veevõrkude modelleerimine. Sademeveevõrkude modelleerimine. BIM veemajanduses. CFD modelleerimine ja rakendused vee- ja õhusüsteemides. Pumbad, pumpade valik, pumplad, erisused sademevee ja reovee korral - millega arvestada jms. Veekäitluse ja veehaarete kavandamine. Hoonete, sealhulgas kõrghoonete veevärgi ja kanalisatsiooni projekteerimise tarkvara, 3D.Hoonete tulekustutus. Sprinklersüsteemid ja nende projekteerimine. Vaakumkanalisatsioon projekteerimine ja ehitus. Torustike TV kaamerauuringud. Videote lugemine. Pinnased, pinnavesi, kaevetööd, kindlustamine, tagasitäide. Sademeveekanalisatsiooni projekteerimispraktika, äravoolu keskendamine. Reovee eelpuhastus, omapuhastid, väikepuhastid, tööstusreovee puhastus. Ülevaade projekteerimisel ja ehitustööde teostamisel esinevatest vigadest. Linnade sademevee süsteemid muutuvas kliimas. Torustike paigaldus, kinnised meetodid. Vee-ettevõtja praktika torustike ehitamisel. Vee- ja kanalisatsiooni välisvõrkude ehitamise koordineerimine, lahtine paigaldus.
Hindamiskriteeriumid:
Koolituse raames on vaja esitada kaks iseseisvat tööd. Referaat lektori poolt antud teemal (sisu vastavus teemale, sisu piisav akadeemiline käsitlus, korrektne viitamine algallikatele ja vormistus). Modelleerimisülesanne ( võimalik valida kahe variandi vahel).
Tunnistus:
TalTech tunnistus
Keel:
Eesti
Lektor:
Joonas Vaabel, Andres Piirsalu, Raido Puust, Jaan Karu, Linnar Tillmann, Erki Soekov, Peeter Laidma, Aare Kuusik, Rivo Randmäe , Aivo Eevardi, Tarmo Vaalu, Priit Uleksin, Janek Laanearu, Karin Pachel, Malle Ütt, Kaspar Tennokese, Marti Vaksmann
Maht:
auditoorne õppetöö: 40 akadeemilist õppetundi
iseseisev/muu õppetöö: 40 akadeemilist õppetundi
EAP:
3
TP:
80
Kontakt:
Inge Põder, 6202063, inge.poder@taltech.ee
Hind:
537.1 € + KM/osaleja
Märkused hinna kohta:
Kui ühest ettevõttest on vähemalt 2 osalejat, kehtib soodushind -10%.
Registreerumise tähtaeg:
26.10.2020 23:59
Kommentaar:
Koolituse raames on vaja esitada kaks iseseisvat tööd. Referaat lektori poolt antud teemal (sisu vastavus teemale, sisu piisav akadeemiline käsitlus, korrektne viitamine algallikatele ja vormistus). Modelleerimisülesanne
Asukoht:
Tallinna Tehnikaülikooli auditoorium täpsustamisel
Ajakava:
29.10.2020
09:00 - 16:00
Võimalused insenerikutse pikendamiseks ja võimalus tegutsemiseks pädeva isikuna Eestis ja lähiriikides. Hüdraulilise veevõrgu mudeli koostamise põhialused ning selle kasutamine erinevates otsustusprotsessides. Mudelitel baseeruvad praktilised näited (pumba valik, vee kättesaadavus, rekonstrueerimine, optimaalne disain, pumpamise optimeerimine, maksumusanalüüs, hüdraulilise löögi olemus elektrikatkestuse ja/või siibri sulgemise tagajärjel.Pumbaseadmete efektiivsuse tõstmine
Lektor: Andres Piirsalu, Raido Puust, Aivo Eevardi
05.11.2020
09:00 - 16:00
CFD modelleerimine ja rakendused vee- ja õhusüsteemides. Sademevee kogumine ja juhtimine linnaalalt. Arenguid tarbeveekäitluses- põhilisi veetöötlusskeeme, membraantehnoloogiaid, uusi veetöötlusjaamu ja tehnoloogilisi protsesse Eestis.
Lektor: Janek Laanearu, Jaan Karu
12.11.2020
10:00 - 17:00
Hoonete, sealhulgas kõrghoonete veevärgi ja kanalisatsiooni projekteerimise tarkvara, 3D.Hoonete tulekustutus. Sprinklersüsteemid ja nende projekteerimine. Vaakumkanalisatsioon projekteerimine ja ehitus.Ülevaade projekteerimisel ja ehitustööde teostamisel esinevatest vigadest.
Lektor: Joonas Vaabel, Tarmo Vaalu, Kaspar Tennokese
19.11.2020
09:00 - 16:00
Keskkonnasõbralikud sademeveesüsteemid, alternatiivsed lahendused. Sademeveekanalisatsiooni projekteerimispraktika, äravoolu keskendamine. Reovee eelpuhastus, omapuhastid, väikepuhastid, tööstusreovee puhastus. Pinnased, pinnavesi, kaevetööd, kindlustamine, tagasitäide.
Lektor: Karin Pachel, Gertu Margus, Aare Kuusik, Erki Soekov
26.11.2020
09:00 - 16:00
Vee- ja kanalisatsiooni välisvõrkude ehitamise koordineerimine, lahtine paigaldus. Vee-ettevõtja praktika torustike ehitamisel. Torustike paigaldus, kinnised meetodid.Torustike TV kaamerauuringud. Videote lugemine
Lektor: Peeter Laidma, Marti Vaksmann, Linnar Tillmann, Priit Uleksin
Asukoht:
Tallinna Tehnikaülikooli auditoorium täpsustamisel
Hind:
537.1 € + KM/osaleja
Märkused hinna kohta:
Kui ühest ettevõttest on vähemalt 2 osalejat, kehtib soodushind -10%.
Maht:
auditoorne õppetöö:
40 akadeemilist õppetundi
iseseisev/muu õppetöö:
40 akadeemilist õppetundi
EAP:
3
TP:
80
Õppekavarühm:
Ehitus ja tsiviilrajatised
Kontakt:
Inge Põder, 6202063, inge.poder@taltech.ee