Loodusteaduskonna Üliõpilaskogu
Loodusteaduskonna üliõpilaskogu (LÜK) ühendab aktiivseid, teotahtelisi loodusteaduskonna tudengeid.
Meie eesmärk on edendada loodusteaduskonna tudengielu ning kaasa aidata hariduse kvaliteeti parandamisele. LÜKi liikmetel on võimalus kaasa lüüa uuemeelsete, hariduslike ja meelelahutuslike ürituste korraldamises, mis on suunatud nii meie liikmeskonnale kui ka tervele ülikooliperele.
LÜKist võib endale igaüks leida uue mõttekaaslase või kire.
Ootame sind, kui soovid anda oma panuse hariduse ja tudengielu edendamisesse ning tahad avastada loodusteaduskonna tudengielu telgitaguseid.
Meie tegemistel saab silma peal hoida meie instagramis: @taltech_lyk
Suurüritused
Veebruaris/ märtsi alguses toimuv Tunne Oma Teadust! on LÜKi iga-aastane suurüritus. Üritusel tutvustavad end TalTechi teadusgrupid ning loodusteaduste valdkonnas tegutsevad ettevõtted. Projekti eesmärgiks on tutvustada tudengitele teadust ning võimalusi praktika ja lõputöö tegemiseks. Üritusel on võimalik kõigil bakalaureuse tudengitel luua suhteid ja leida tuleviku töökoht, et teha esimesed sammud algaval teaduskarjääril.
Mälumäng x Loodusteadused on projekt, mis paneb paari loodusteadlaste lemmiktegevuse ning teadmised. 2023. aasta sügisel algust saanud ürituste saaga on kiirelt, kuid kindlalt pugenud osalejate südamesse ning avab enda uksed ka kõigile teistele huvilistele. Mälumäng x Loodusteadused õhtu on täidetud põnevate ja meeltmurdvate küsimuste, kõige targemate tiimikaaslaste ning muidugi ka mõttetegevust turgutavate maiustega.
Talvepäevad on LÜKi iga-aastane meelelahutuslik väljasõit, mis toimub kevadsemestri alguses. Kolm päeva kestev üritus on täis põnevaid tegevusi, lustakaid väljakutseid ja meeldejäävaid seiklusi. Väljasõidul toimub stiilipidu ja igakuine üldkoosolek. Talvepäevadel annavad uued aktiivsed organisatsiooniga ühinejad vande ning nad tunnistatakse täieõiguslikeks aktiivliikmeteks.
Väikeüritused
Loodusteaduste õppimine ei ole kerge. Seetõttu on LÜK endale südameasjaks võtnud oma liikmete motiveerimise, et kõik tudengid meelepärase diplomi kätte saaksid! Motivatsiooniõhtuid korraldame vähemalt korra kuus, pingelisematel aegadel veelgi rohkem. Motiveerime end aktiivsete tegevuste, lõbusate koosviibimiste ja põnevate lauamängu- või filmiõhtutega.
Rebaste ristimine on igasügisene üritus, mille eesmärgiks on noorte rebaste ühinemine juba kogenud loodusteaduse tudengitega.
Õhtu jooksul pannakse noored teadlased proovile erinevates tegevustes ja võistlustes, kus tudengid saavad omavahel tutvuda ning lõbusalt aega veeta. Õhtu lõpus annavad rebased ühise vande.
Loodusteadlased on mitmekülgsed inimesed, kelle hõlma alla mahub peale loodusteaduste ka veel palju muid huvialasid. LÜK soovib omalt poolt aidata kaasa oma liikmete edasisele arengule ning mitmekesisuse püsimisele, organiseerides põnevaid koolitusi. Liikmetel on võimalus kaasa lüüa näiteks Canva, Notioni ning isegi projektijuhtimise koolitustel.
Teised projektid
Loodusabi on kogu loodusteaduskonnale suunatud projekt, mille eesmärgiks on muuta tudengitel õppimist lihtsamaks. Loodusabiga viime kokku abivajajad aitajatega, olgu selleks kõrgemast matemaatikast aru saamine, kvantkeemia ülesannete lahendamine või eksamiks kordamine.
LÜK on avatud kõigile Loodusteaduskonna tudengitele. Igal uuel liikmel on võimalik liituda mentorsüsteemiga, mille eesmärgiks on lihtsustada sisseelamist üliõpilaskogus. Meie mentorid on väga abivalmid, seltsivad ning ühed sinu esimesed sõbrad ülikoolis, kelle toel laiendada suhtlusvõrgustiku ning osaleda projektides, sh nende korraldamises. Koos mentoriga on mentiil võimalus kaasa lüüa ägedates ülesannetes ning saada parima mentor-mentii auhinna omanikuks.
Tuutorid on vanemate kursuste üliõpilased, kes on abiks noorematele üliõpilastele. Nende poole saab pöörduda nii õppimisalaste kui ka isiklike muredega.
Tuutoriks olemine annab mitmeid võimalusi, nagu arendada suhtlemis- ja nõustamisoskuseid, saada esinemiskogemusi ja ka esinemisoskuse arendamine.
Loodusteaduskonna üliõpilaskogu suunab ennast iga aastaga aina rohkem väljapoole, arendades koostööd nii teiste ÜKide kui ka ORGidega. Koostöö projektide raames on varasemalt korraldatud näiteks Rooside sõda koos inseneriteaduskonna üliõpilaskoguga ning pubiralli koostöös Eesti mereakadeemiaga. Koostöö projektide korraldamine ning ürituses osavõtt annab nii meile kui ka meie koostööpartnerite liikmetele hea võimaluse suurendada oma tutvusringkkonda ning näha teiste TalTechi tudengielu edendajate telgitagustesse.