Loodusteaduste päev

Tallinna Tehnikaülikooli Loodusteaduste päev toimus 17. aprillil 2025 loodusteaduste majas (Akadeemia tee 15, Tallinn). Kohale tuli ligi 150 loodusteaduste huvilist.
Vaata Loodusteaduste päev 2025 PILDIGALERIID.
Päev oli sisustatud põnevate töötubade, loengute ja välitegevustega. Töötoad võimaldasid tutvuda erinevate valdkondade ja teemadega ning panna ise käed külge. Valikus olid erinevad töötoad ning päeva jooksul oli võimalik osaleda mitmes. Huvilistel oli võimalus kehastuda kriminalistiks, valmistada jäätist, lahendada elulisi ülesandeid füüsikas, eraldada puuviljast DNA-d, modelleerida elu, määrata soola sisaldust toidus, meisterdada DNA käepaelu ja väga palju muud. Lisaks oli Loodusmaja ees ka põnev väliala, kus õpiti tundma maateaduste ja mereteaduste saladusi. Üritusel sai kohtuda ning vestelda loodusteaduskonna erialade programmijuhtidega ja üliõpilastega.
Töötoad olid suunatud eelkõige gümnasistidele, välisalale ja infotundidesse oli oodatud kõik huvilised!
Üritus oli tasuta, registreerida sai end töötubadesse soetades endale 0€ pilet! Registreerimine tagas koha töötoas!
- Kui sind huvitab, kuidas sind ümbritsev loodus töötab molekulaarsel tasandil või sulle pakub huvi, millised on täpsemad mehhanismid haiguste taga ning kuidas neile ravi leida. Kui tahad teada, millest koosneb meie igapäevane toit, kuidas arendatakse tuleviku toitu ja mis toimub söödud toiduga meie organismis, siis tule tutvuma rakenduskeemia, geeni- ja toidutehnoloogia töötubadega.
- Kui tahad tunda planeedi muutuvat keskkonda, planeerima säästlikku ressursikasutust ning rakendama digiajastu nutikaid tehnoloogiaid. Soovid teada täpsemalt vulkaanidest merehoovusteni ning kliimamuutustest allmaarajatiste projekteerimiseni, siis tule maa süsteemid, kliima ja tehnoloogia töötubadesse. Lisaks tuleb ka suur väliala, kus on võimalik tutvuda erinevate seadmete ja meetoditega, mida kasutatakse geoloogilistes ja mereuuringutes..
- Sulle meeldib teada täpselt, kuidas asjad maailmas töötavad ning sulle pakub huvi füüsika, matemaatika ja IT, siis tule rakendusfüüsika töötubadesse.
