Tallinna Tehnikaülikool

Igapäevaelu

teenus

hind

Võtme kaotamine/tagastamata jätmine

Võtme hind+5€

Läbipääsukaardi/-kiibi kaotamine, tagastamata jätmine

10€

Koristamisteenus üldruumide või toa koristamata jätmise korral

30€

Kõrvalkulu sisekorraeeskirja korduva, tahtliku või raskete tagajärgedega rikkumise eest

kuni 150€

Kõrvalkulu mitte ettenähtud kohas suitsetamise eest

60€

Kõrvalkulu suitsuanduri eemaldamise või kinni katmise eest

120€

Korduvkolimisega põhjustatud lisatöö eest nõutav kõrvalkulu, alates teisest üürniku poolt algatatud kolimisest

30€

Kulude hüvitamine, kui üürniku süüline tegevus on põhjustanud turvaekipaaži väljakutse

30€

Turvaekipaaži poolt boksi- või toaukse avamine

5€

Üürniku tegevuse tagajärjel tekkinud WC poti, dušitrapi või valamu ummistuse likvideerimine

20€

Mööbli eemaldamine üürniku soovil (demonteerimine, kolimine, ladustamine)

24€

Kõik meie toad on möbleeritud – iga elaniku jaoks on voodi, kirjutuslaud, tool, riiul, riidekapp. Köögid on varustatud kodutehnikaga. Kõik muu – tekid, padjad, voodiriided, potid-pannid, koristusvahendid – tuleb Sul endal kaasa võtta.

Avariidest ning kiiresti lahendust nõudvatest probleemidest peab teavitama Üliõpilasküla telefonil 620 3651. Kohtla-Järvel palume ühendust võtta üliõpilaskodu administraatoriga tel 334 4103.

Kui tegemist on riketega (katkised ukselukud, läbipõlenud pirnid, ummistused jne), ava oma TTÜ eCampuse konto ja vajuta nuppu "Telli remonditöö"Niimoodi jõuab Sinu informatsioon kõige kiiremini töömeesteni. Informeeri ka oma boksikaaslasi hooldustehniku kutsumisest. Töömehed käivad kohal tööpäeviti kell 9-16.

Töövälisel ajal ja nädalavahetusel pöördu kiiret lahendust nõudvate probleemidega (avarii) turvateenistuse poole:

 • Mustamäel - 620 2112
 • Siidisabas - 1660 või 613 9208
 • Kohtla-Järvel - 1899 või 619 1899

Kõiki meie üliõpilaselamuid katab WiFi leviala, mis on kasutajale tasuta. Interneti kohta oleme pikemalt kirjutanud ka lisateenuste all.

Meie üliõpilaselamutes ei ole valvureid. Nii üliõpilaselamutes kui kogu küla territooriumil on turvakaamerad. Turvalisuse eest kannavad ööpäevaringselt hoolt Forus ja Tallinna Tehnikaülikooli turvateenistus. Turvakaamerate, läbipääsusüsteemide ja muu turvaalane info suunatakse ööpäevaringselt Tallinna Tehnikaülikooli turvakeskusesse (VI korpus). Läbipääsukaartide programmist on võimalik jälgida elanike kaartide kasutust.

Kui läbipääsusüsteemide- ja kaartide töös esineb häired, teavita sellest vastuvõtuaegadel Üliõpilasküla. Töövälisel ajal ja nädalavahetustel võta ühendust turvateenistusega.

Turvalise elukeskkonna loomisel saab elanik ise väga palju kaasa aidata ning seetõttu palume elanikelt tähelepanelikkust. Ära lase enda järel sisse Sulle tundmatuid isikuid. Teavita turvateenistust, kui näed korrarikkumist või keegi segab öörahu. Probleemsetest naabritest anna teada Üliõpilaskülale. Üliõpilasküla ja Tallinna Tehnikaülikooli turvateenistuse töötajatel on õigus küsida maja elanikelt isikut tõendavat dokumenti töötõendi ettenäitamisel. Meie turvatöötajad kannavad alati vormi.

Ära põhjusta oma tegevusega tuletõrjehäire rakendumist. Tuletõrjehäirega kaasneb peaaegu alati tuletõrje auto väljasõit ja võimalikud sanktsioonid häire põhjustajale. Maksimaalne trahv on hetkel 800 €.

Siseruumides ja koridorides on suitsetamine ja alkoholi tarbimine keelatud.

Öörahu algab kell 23.00.

Turvateenistuse kontaktid:

 • Mustamäel – 620 2112
 • Siidisabas – 1660 või 613 9208
 • Kohtla-Järvel – 1899 või 619 1899

Meie üliõpilaselamutes elades on iga tudengi kohustuseks hoida oma eluruum korras ja puhtana seal hulgas ka kööginurk, duširuum ja tualett.

Loe lisaks

Selvepesulate asukohad:

 • Akadeemia tee 7/1 ja 7/2 – keldrikorrusel B-sissepääsu kõrval
 • Akadeemia tee 5 ja 5a – keldrikorrusel
 • Siidisaba 7 – A-maja esimesel korrusel

Vastavate majade elanikel on sissepääs oma maja pesulasse aktiveeritud. Kui Sa elad Raja 4d või Akadeemia tee 11/3 majas, võid kasutada Akadeemia tee 7/1 ja 7/2 selvepesulaid.

Selvepesulates saab tasuda müntidega (1€ ja 2€) või kasutades LaundryOmat rakendust. Pesumasina kasutamine maksab 3€/masinatäis ja kuivati kasutamine 0,5€/tund. Pesulates ei ole pesuvahendeid, seega võta kaasa oma pesupulber/-geel. Selvepesulad on ligipääsetavad 24/7.

Juhul kui pesumasinate töös esineb rikkeid või häired, palun kontakteeru pesula operaatoriga Iizi&Zuts.


Kohtla-Järvel saab pesu edastada administraatori kaudu koristajale. Pesu pesemine toimub tööpäevadel 07:00-16:00. Teenuse hind on 5 €/kg. Puhta pesu saab kätte administraatori käest.

Ülikooli linnakus on suuremad või väiksemad parklad, kuhu Üliõpilasküla üürnikud saavad soovi korral oma auto parkida. Üliõpilasküla Tallinna linnakute maapealsetes parklates on Üliõpilasküla lepingulistel üürnikel, kelle auto number on TTÜ eCampuse infosüsteemis registreeritud, võimalik parkida ööpäevaringselt tasuta. Auto numbri süsteemi lisamiseks sisene oma kasutajakontole, ava lepinguandmed ning lehe allosas asub auto registreerimise lahter. Autonumber peab olema sisestatud kujul 123ABC (tühikuta ning suurte tähtedega). NB! Registreerida saab ühe numbri elaniku kohta.

Külalistele ja Üliõpilaskülas mitte elavatele inimestele on parkimine tasuline hinnaga 1€/tund ja 3€/ööpäev. Üks tund parkimist on parkimiskellaga kõigile tasuta. 

Siidisaba 7 üliõpilaselamu juures on kaks parklat. Kõikidel Üliõpilasküla lepingulistel üürnikel, kelle auto number on TTÜ eCampuse süsteemis registreeritud, on võimalik Siidisaba 7 ühiselamu parkimisalal parkida ööpäevaringselt tasuta. Siidisaba 8 parkla kuulub Tehnikakõrgkoolile, kuid on avatud kõikidele Siidisaba 7 elanikele ning parkida võib ka registreerimata. 

Soovi korral on võimalik autot parkida ka Akadeemia tee 7 maa-aluses tasulises parklas. Maa-aluses tasulises parklas on võimalik parkida nii lühiajaliselt (tunni ja ööpäeva kaupa) kui ka kuupõhiselt. Kuupõhise parkimise juures saab kasutaja ise valida parkimise perioodi ning see ei ole seotud kalendrikuuga. 

Üliõpilasküla elanikule on maa-aluse parkla teenuse hind 18€/auto/kuu. Soodustuse saamiseks peab pargitava auto registreerimise number olema sisestatud TTÜ eCampuse süsteemi. Parklatasu neile, kel puudub üürileping ning kes ei ela Üliõpilaskülas on 30€/auto/kuu.

Parkimist korraldab AS Ühisteenused.


Kuidas parkimisluba osta:

 • Soodustuse saamiseks ava oma TTÜ eCampuse konto ja salvesta sinna oma sõiduki number.
 • Seejärel suundu portaali www.parkimine.ee parkimisluba ostma. NB!  Soodushind kehtib ainult nendele sõidukitele, mis on sisestatud e-Kyla süsteemi!
 • Parkimine.ee veebilehel leia parklate veebikaardilt või otsingust “TalTech Üliõpilasküla maa-alune parkla”. Vali parkimisperiood, sisesta sama sõiduki number ja sooduskood “KYLA”.
 • Tasuda saad samas keskkonnas pangalingi vahendusel.
 • Küsimuste korral pöörduge: parkimine@yhisteenused.ee

Kohtla-Järvel saab tasuta parkida maja juures asuvas parklas.

Soovi korral saavad tudengid jalgrataste hoiustamiseks kasutada siseruumides asuvaid hoiuruume. Parkla kasutamiseks telli TTÜ eCampuse konto kaudu lisateenus. Pärast teenuse tellimist, lisame Sinu läbipääsukaardile/-kiibile rattaparkla sissepääsu õigused. Jalgrattaparkla kasutamine on tasuta. 

Jalgrattaparklad asuvad:

 • Akadeemia tee 7/1 - keldrikorrusel ruumis A-004 ja A-005
 • Akadeemia tee 7/2 - keldrikorrusel ruum B-013
 • Siidisaba 7 - A- ja B-korpuse esimesel korrusel

Kui oled kaotanud oma uksevõtme või –kaardi ning kontor on juba suletud, pöördu turvateenistuse poole. NB! Turvaekipaaži poolt boksi- või toaukse avamine maksab 5€. Järgneval tööpäeval tule Üliõpilasküla kontorisse, kus väljastame Sulle avalduse alusel uue võtme/kaardi. Pea meeles, et Siidisaba võtmeid ei saa väljastada Mustamäe kontoris!

Kaotatud võtmed-kaardid tuleb kinni maksta, ka siis kui oled langenud varguse ohvriks. Arve esitame elektroonselt.

NB! Võtme kaotuse puhul ära proovi võtmest ise koopiat teha. Üliõpilasküla aktsepteerib vaid originaalvõtmeid, seega tuleb Sul ka kopeeritud võtme tagastamise korral tasuda originaalvõtme hind!

Kui oled võtme ja/või uksekaardi/-kiibi tuppa jätnud, võta meiega ühendust või tule kontori lahtiolekuaegadel Üliõpilasküla kontorisse ning anname Sulle varuvõtme. Kui kontor on juba suletud, võta ühendust turvateenistusega:

 • Mustamäel - 620 2112
 • Siidisabas - 1660 või 613 9208
 • Kohtla-Järvel - 1899 või 619 1899

NB! Turvaekipaaži poolt boksi- või toaukse avamine maksab 5€, arve saadetakse elektroonselt.

Kui kaardilugeja ei reageeri enam läbipääsukaardile võib tegemist olla nii kaardi kui üldise süsteemi veaga. Sellisel juhul tasub Üliõpilasküla vastuvõtuaegadel ühendust võtta Üliõpilasküla kontoriga, töövälisel ajal turvateenistusega.

Kaardisüsteemi vea puhul tuleb mõni minut oodata ja süsteem hakkab uuesti tööle. Suurema rikke korral jäetakse uksed avatuks.

Kui soovid saada lisamööblit või loobuda (välja vahetada) mõnest toas olevast mööbliesemest, pöördu Üliõpilasküla administraatori Signe Maripuu poole. Siidisaba 7 üliõpilaselamu puhul palun pöörduge madratsi vahetuse soovi korral maja haldusspetsialisti Merle Valge poole. NB! Siidisaba 7 üliõpilaselamus ei ole võimalik toast eemaldada suuremat mööblit, nt voodi või garderoob. Kohtla-Järvel palume ühendust võtta administraatoriga

Pane tähele, et mööbli eemaldamine on tasuline (hinnakiri)!