Tallinna Tehnikaülikool

Kuidas vahetada tuba või üliõpilaselamut?

Kui Sul tekib soov kolida teise tuppa või üliõpilaselamusse, pead esimese asjana esitama uue kohataotluse. 

  • Kui oled kohataotluse esitanud, siis ole kannatlik ning oota millal sulle kohapakkumine saadetakse. Õppeaasta esimesel poolel võtab see kindlasti kauem aega, kui teisel poolel. Kui Sul on kindel tuba, kuhu soovid kolida võta meiega e-posti teel ühendust.
  • Kui Sa soovid jagada tuba/boksi sõbra või sõpradega, peate üheskoos esitama rühmataotluse. Kui oled esimene taotleja, jäta rühmataotluse lahter tühjaks, kuid märgi üles oma taotluse ID number, mille saad pärast taotluse kinnitamist. Järgnev taotleja peab rühmataotluse lahtrisse märkima kaastaotluse ID numbri.
  • Kui oled meilt kohapakkumise saanud, aktsepteeri see läbi veebilingi, mille said pakkumise e-kirjas. Pärast kohapakkumise aktsepteerimist lõpetame Sinu olemasoleva üürilepingu ning vormistame uue lepingu uue aadressiga, mille saadame Sulle digiallkirjastamiseks. 
  • Kui kolid ühelt üüripinnalt teisele, siis võib juhtuda, et pead tasuma ka lisatagatise enne kui saad uue toa võtmed. Kui samal kuul on üüriarved juba väljastatud, siis tehakse Sinu arvetele tasaarveldus. Näiteks: oled saanud märtsikuu üüriarve, kuid kolid 12. märtsist teise majja. Meie raamatupidaja esitab Sulle kõigepealt miinusmärgiga arve, et arvestada maha vana aadressi üür ajavahemiku 12.-31. märtsi eest. Pärast seda saad teise arve, kus kajastub uue aadressi üür ajavahemiku 12.-31.03 eest.
  • Uue lepingu alguskuupäeval väljastame Sulle uue toa võtmed ning anname 1-2 päeva aega kolimiseks.
  • Omavoliliselt, Üliõpilasküla teavitamata, ühest toast teise või majast majja ümber kolida ei tohi.