Tallinna Tehnikaülikool

Kui kaua minu kohataotlus kehtib?

Sinu kohataotlus kehtib 60 päeva alates esitamise kuupäevast. Kui Sa ei ole selle perioodi vältel kohapakkumist saanud ning soovid endiselt ootejärjekorras püsida, pead oma kohataotluse pikendama iga 60 päeva tagant. Kui Sa kohataotlust ei pikenda, siis see aegub ning Sind eemaldatakse ootejärjekorrast.

NB! Pea meeles, et Sul saab olla vaid üks (1) aktiivne kohataotlus, seega veendu, et oled valinud endale sobiva toatüübi. Toatüüpi ei saa pärast kohataotluse esitamist enam muuta.

Kohataotluse pikendamine

Olles esitanud Üliõpilaskülale kohataotluse, ole hoolas et Su kohataotlus ei aeguks! Taotlust tuleb pikendada iga 60 päeva tagant, vastasel juhul kaotab see kehtivuse ning kohataotlus eemaldatakse ootejärjekorrast ja arhiveeritakse.

Kohataotlust saad pikendada logides sisse oma e-Kyla kasutajakontosse. Vasakut kätt näed menüüriba. Vali menüüribast Kohataotlus ning vajuta Taotluse ID numbri peale. Sulle avaneb kogu info, mille täitsid kohataotluse esitamisel. Samuti leiad sellelt lehelt nupu Pikenda kohataotlus. Kui vajutad nupule, uueneb Su kohataotlus järgnevaks 60 päevaks.

Palun pea meeles, et Sa ei saa kohataotlust uuesti aktiveerida või pikendada kui see on juba aegunud. Kui soovid endiselt ootejärjekorras olla pead esitama uue kohataotluse.

Kuidas saan esitatud andmeid muuta?

Kui Sa avastad, et oled kohataotlust esitades vea teinud ja sooviksid andmeid muuta, palun võta meiega e-posti teel ühendust. Kui Sa oled valinud vale toatüübi pead olemasoleva kohataotluse tühistama ja esitama uue taotluse (nt. Sa valisid toatüübiks „ühekohaline tuba“, kuid tegelikult sooviksid „ühekohalist boksi“).

Millal mulle kohapakkumine saadetakse?

Kõik kohataotlused registreeritakse saabumise järjekorras (kuupäev ja kellaaeg). Õppeaasta alguses on meie prioriteediks alati esmakursuslased ning seetõttu on aasta alguses ootejärjekord pikem kui muul ajal. Lisaks kohataotluse esitamise ajale võtame kohapakkumise tegemisel arvesse ka soovitud elama asumise kuupäeva. Kokkuvõtlikult, ühel ja samal päeval saabunud kohataotlustest tehakse pakkumine esmalt sellele, kellel on märgitud varasem soovitud sissekolimise kuupäev.

Kahjuks ei ole meil võimalik täpselt ennustada kui kaua Sa kohta ootama pead või millal me täpselt kohapakkumise saame saata. Lepingu lõpetamiseks peavad elanikud meid ette teavitama 30 päeva, seega saame infot vabanevatest kohtadest kuu aega ette. Sellest tulenevalt ei oska me ka eeldada millal või kui palju kohti vabaneb lähiajal.

Tegeleme lepingute lõpetamiste, kohapakkumiste tühistamiste ja pakkumiste saatmistega iga päev, mistõttu vabade kohtade olemasolu võib muutuda samuti igapäevaselt. Meie eesmärgiks on võimalikult kiiresti uue üürniku leidmine, seega võib Sulle tulla kohapakkumine ka väga väikese etteteavitamise ajaga.

Nõudlus üliõpilaselamu kohtade järgi varieerub aasta lõikes. Õppeaasta alguses on nõudlus kõige suurem ning vabad kohad võetakse vastu sekunditega. Kevadel-suvel on nõudlus väiksem ning vabasid kohtasid on üldjuhul rohkem kui ootel olevaid taotlejaid.

Kohapakkumine saadetakse alati Sinu e-posti aadressile ning seda saab aktsepteerida ainult e-Kyla süsteemis.

Kas aktsepteerimise kuupäeva saab pikendada?

Kõik kohapakkumised kehtivad 5 päeva. Kui Sul on vaja rohkem aega, et pakkumine aktsepteerida, võta meiega ühendust nii kiiresti kui võimalik. Palun arvesta, et meil ei ole alati võimalik aktsepteerimise kuupäeva edasi lükata.

Kui Sa ei ole 5 päeva jooksul kohapakkumist aktsepteerinud, muutub see automaatselt 6. päeval kehtetuks (pakkumine, mitte kohataotlus) ja pakutav koht antakse ootejärjekorras järgnevale isikule.

Mida pean tegema pärast kohapakkumise aktsepteerimist?

  • Enne kohapakkumise aktsepteerimist veendu, et lepingu alguskuupäev oleks vastavuses Sinu soovidega. Kui avastasid vale kuupäeva vahetult peale aktsepteerimist, võta meiega ühendust ning leiame üheskoos lahenduse. Pea meeles, et lepingu alguskuupäeva ei saa hilisemaks muuta kui arve on juba väljastatud.
  • Pärast kohapakkumise aktsepteerimist kajastub Sinu lepingu lühiversioon e-Kyla süsteemis. 1-2 päeva jooksul saadetakse Sinu e-posti aadressile ja e-Kyla kontosse tagatisraha arve, mille saad tasuda panga ülekandega. Panga rekvisiidid leiad arvelt ning kindlasti veendu, et kasutasid korrektset viitenumbrit! Pea meeles, et tagatisraha peab olema tasutud enne kui tuled kontorisse lepingut allkirjastama ja võtmeid võtma.
  • Lepingu alguskuupäeval tule Üliõpilasküla kontorisse lepingut allkirjastama ning võtmeid võtma. Kontrolli eelnevalt ka meie lahtiolekuaegu! Juhul kui saabud väljaspool kontori vastuvõtuaegu, võta meiega ühendust ning leiame üheskoos lahenduse.

Kuidas saan kohapakkumise tagasi lükata?

Kui Sa ei vaja enam kohta üliõpilaselamus, saad pakkumise tagasi lükata logides sisse e-Kyla süsteemi.

Vali vasakut kätt olevast menüüribast Kohataotlus → Taotluse ID → Valitud korterid → Lükka tagasi

NB! Me teeme igale kohataotlusele kaks pakkumist. Kui Sa ei võta kumbagi pakkumist vastu, siis me tühistame ja eemaldame Sinu taotluse ootejärjekorrast. Esmajärjekorras teeme pakkumise tudengile, kes ei ole veel pakkumist saanud. Seetõttu võib juhtuda, et teise pakkumise saamine võib võtta kaua aega.