Tallinna Tehnikaülikool

Muuseumisaal on avatud E-R 10-19, L 10-16

insenerikunst

Tule töötuppa!

Liitu meiega ainulaadsetes töötubades, mis ühendavad tehnoloogia, disaini ja jätkusuutlikkuse kõige köitvamal viisil. Töötoad toimuvad näituse „Ain Toim. Insenerikunst“ programmi raames.

Mis on uut?

Avasta Tehnikaülikooli muuseumiga seotud uusi väljapanekuid, projekte ja üleskutseid!

insenerikunst
TalTechi muuseum

Muuseumi eesmärk

Ülikooli põhitegevuse kõrval toimiv muuseum on andnud võimaluse tekitada silla mineviku ja tänapäeva tehnikahariduse vahel. Isikliku mäluasutuse olemasolu kõrgkooli juures on tavapäraselt pigem erand, mitte reegel. Nii on meeldiv tõdeda, et juba mitmekümne aasta vältel on Tallinna Tehnikaülikoolis uuritud õppeasutuse ajalugu ja kogutud, säilitatud ning eksponeeritud sellega seotud olulisi materjale, tutvustades seeläbi kohaliku teadusmaastiku põnevaid keerdkäike ja saavutusi.

Muuseumikogu

Muuseumi ülesandeks on koguda, säilitada ja uurida ülikooli ajaloo ja tegevusega seotud kultuuripärandit ning korraldada selle üldsusele vahendamist teaduslikel, hariduslikel ja meelelahutuslikel eesmärkidel.
Meie kogudest leiab fotosid ja dokumente, õppe- ja teadustegevusega seotud esemelist materjali, kuid ka raamatuid ja väiketrükiseid.

Muuseumikogu