Tallinna Tehnikaülikool

Tere tulemast Nõustamiskeskuse lehele! Oleme valmis sulle igati toeks olema.

Täpsema info kõikide pakutavate tugiteenuste kohta ja kuidas nõustamist broneerida, leiad siit lehelt. Meie teenused on TalTechi tudengitele tasuta! 
Mõned korduma kippuvate küsimuste vastused oleme Sinu jaoks juba kirja pannud. Need leiad SIIT!

tudengist nõustajad

Tudengist nõustajad

Kui sul on küsimus ja Sa ei tea, kelle poole pöörduda, tule ja küsi tudengist nõustajalt. Tudengist nõustaja on TalTechi tudeng nagu sina, kes oskab vastata erinevetele küsimustele või vajadusel edasi suunata. Tudengist nõustajaga saab kontakti võtta vestlusaknas siin samas lehel või tudengiportaalis, aga ka kohapeal, helistades või e-maili teel. 

Loe lähemalt

Õppenõustamine

Õppekorraldust puudutavate erinevate teemade kohta tekib tihti mitmesuguseid küsimusi. Alati tasub julgelt küsida ja parem varem kui hiljem. Teemade ring on lai, alates õpingute planeerimisest, tasuta õppimise reeglitest, rahalistest kohustustest kuni juba varem õpitu kasutamisest õppekava täitmiseks (VÕTA).

Loe lähemalt

õppenõustamine
karjäär

Karjäärinõustamine

Karjäärinõustaja toetab Sind teadlike karjääriotsuste ja valikute tegemisel, nõustab karjääri planeerimise ja arendamise protsessis.
Karjäärinõustamisel saad õppida lähemalt tundma iseennast ja oma võimalusi. Nõustamisele on oodatud Tallinna Tehnikaülikooli sisseastujad, üliõpilased ja vilistlased, kes on esmakordselt tööturule suundumas.

Loe lähemalt

Psühholoogiline nõustamine

Psühholoogiline nõustamine toetab TalTechi üliõpilasi nii õppimises kui ka isiklikus elus ette tulevate raskuste korral. Psühholoogiga võid usalduslikult ja konfident­siaal­­selt arutada kõiki teemasid, mis Sulle muret valmistavad.

Loe lähemalt

psühholoogiline nõustamine
vaegnägija

Erivajadustega tudengite nõustamine

Tallinna Tehnikaülikool lähtub seisukohast, et kõigil peab olema ligipääs võimetekohasele haridusele. Toetame üliõpilasi, kelle erivajadus on tingitud puudest ning kes seetõttu vajavad kõrvalabi, juhendamist, erivahendeid või -tingimusi. Erivajadusega õppijatel on võimalik saada infot ja nõustamist peer support nõustajalt ja tugiteenuste kontaktisikult.

Loe lähemalt

Loe lisaks ka teiste tudengilt tudengile tugiteenuste kohta:

  • ReaalAbi (kaastudengi nõustamine matemaatikas ja füüsikas)
  • Tuutorid (vanemate kursuse tudengid kes aitavad rebastel ülikooli ellu sisse elada)

Nõustamiskeskus korraldab ka mitmesuguseid seminare üliõpilastele. Kevaditi korraldame ka lõpetajatele mõeldud seminari. 
Nõustamiskeskuse Facebook ja Instagrammi lehele lisame samuti info karjääriteemaliste ürituste kohta ja praktikapakkumised.

Kuidas meid leida?

Nõustamiskeskus asub IV õppehoones ruumis U04-104, Ehitajate tee 5, Tallinn. 

Oleme avatud:

E-R 10-16, talvise eksamiperioodi ajal 10-14 (talvisel vahenädalal ja juunist kuni eelnädalani oleme suletud)
tel: 620 2244
e-post: studenthelp@taltech.ee
vestlusaken: siin lehel