Tallinna Tehnikaülikool

Kas sul tekkis huvi luua uus tudengiorganisatsioon? Siis siit leiad täpsema info, kuidas see protsess välja näeb.

Eeltöö

 1. Tutvu olemasolevate tudengiorganisatsioonidega SIIN, kui selgub, et sellist organisatsiooni ei ole, siis võid selle ise luua!
 2. TalTech Üliõpilasorganisatsioonide loomiseks on olemas teatud nõuded, millega saad tutvuda siin: TalTech Üliõpilasorganisatsioonide eeskiri
  PS! 1.5. Üliõpilasorganisatsioon saab olla ainult mittetulundusühingute seaduse järgne juriidiline isik. Ehk enne TalTechi tudengiorganisatsiooniks saamist peab sul olema registreeritud MTÜ.
 3. Küsi nõu teistelt tudengiaktivistidelt või kirjuta üliõpilasesinduse juhatuse liikmele tudengielu valdkonnas, kes tutvustab sulle pakutavaid võimalusi tudengielus ning kellega saad enda visiooni juba lähemalt tutvustada. Kontaktisik: Rasmus Kalep (rasmus.kalep@taltech.ee)
 4. Tudengiorganisatsiooni loomisel tuleb kasuks kui on olemas ülikoolipoolne tugi õppejõu, instituudi, dekanaadi või rektoraadi näol.

Tudengiorganisatsiooni loomine

Kui eelnevatele tegevustele on mõeldud, siis tuleb esitada vastav avaldus Taltech üliõpilaskonna juhatusele (ye_juhatus@taltech.ee), kes kinnitab uusi organisatsioone. Vastava vormi leiad siit: Taltech üliõpilasorganisatsioonide loomise vorm.

 1. Organisatsiooni andmed
 2. Strateegia
 3. Plaanitavad tegevused / projektid
 4. Lisandväärtuse pakkumine üliõpilaskonnale
 5. Ruumi taotlemine
 6. Kohustuslikud lisadokumendid – liikmete loend ja kehtiv põhikiri

Tudengielu rahastamine

Tudengielu tegevuste ja projektide läbiviimiseks on võimalik küsida rahastust Üliõpilasesinduse käest. Rohkem infot leiad SIIT.