Tallinna Tehnikaülikool

Oluline info esmakursuslastele

Eelnädal 2024

Kui oled SAIS-is oma õppimatuleku kinnitanud, siis ei olegi tarvis teha muud, kui tulla 26. augustil algavale eelnädalale!

Eelnädal toimub Tallinna Tehnikaülikooli peamajas ja on mõeldud 2024. aastal sisse astunud esimese astme üliõpilasetele. Soovitame eelnädalast kindlasti osa võtta, kuna nii on õpingutesse lihtsam sisse elada. Eelnädala info leiate tunniplaani lehelt eelnädala tunniplaani alt.

  Tutvu meelespeaga

  NB! Kui alustate õpinguid mõnes TalTechi kolledžis siis leiate lisainfot vastava kolledži kodulehelt või saate küsida sealsest õppeosakonnast.

  Loengud hakkavad toimuma vastavalt tunniplaanile alates 2. septembrist. 


  Tunniplaan

  Tunniplaani ja eelnädala tunniplaani leiate tunniplaani lehelt. Juhendi leiad siit
  Tunniplaanis võib veel ette tulla muudatusi, seega palun vaadake septembri alguses kõik üle.
  Kui õppekaval on mitu paralleelgruppi, siis seda, millises õppegrupis täpselt olete, saate teada oma teaduskonna dekanaadist augusti lõpus ja/või tudengiportaali või ÕISi sisse logides. 

  Uni-ID ja ligipääs ülikooli infosüsteemidele

  Ülikooli infosüsteemidesse ja õpperuumide arvutitesse on logimiseks vajalik TalTechi Uni-ID konto. Üliõpilane saab e-posti teel teate kui ligipääs süsteemidesse on tehtud.

  Õppeinfosüsteem (ÕIS) ja õppeainete valimine

  Õppeinfosüsteemi (ÕIS) saate siseneda Uni-ID, ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-IDga alates Uni-ID konto loomisest. 

  Õppeainete valik tuleb ÕISis koostada ja kinnitada hiljemalt 11. septembril. Selle ja kõik muud vajalikud tähtajad leiate akadeemilisest kalendrist.

  Üliõpilaspilet

  Üliõpilaspileti tellimise info. Seda saab tellida peale immatrikuleerimist.

  Tudengiportaal

  Tudengiportaal student.taltech.ee on kanal, kus on olemas kõik tudengile vajalik õppimist ja tudengielu toetav info alates semestri ainetest ja keskhindest kuni personaalse kalendri ja linnaku söögikohtade menüüdeni. Portaali on koondatud ülikoolielu puudutav info ning viited teistele süsteemidele ja keskkondadele. Teave on personaalne ja jagatud teemade kaupa plokkidesse. Tudengiportaali saab sisse logida Uni-ID abil või TalTech äpis. 

  Õppekorraldus

  Tasuta õppimiseks tuleb igal semestril sooritada vähemalt 30 EAP mahus oma õppekava õppeaineid. Puuduvate ainepunktide eest tuleb tasuda iga semestri lõpus 44 eurot ainepunkt, arvestus käib kumulatiivselt. Täpsustavate küsimustega pöörduda teaduskonna õppekonsultandi poole või nõustamiskeskusesse.
  Peamised õppekorralduse reeglid on leitavad kodulehel.

  Kõikide õppetööd puudutavate küsimustega (sh rühmadesse jagamine, peaeriala valik jms) saate edaspidi pöörduda oma teaduskonna dekanaadi õppekonsultandi poole.

  Alates 26. augustist on avatud ka nõustamiskeskus, kuhu võite kõikide oma küsimustega pöörduda, U04-104, studenthelp@taltech.ee, tel 620 2244.

  Info seoses Kaitseväega

  Kui astusid sisse 2023. aastal ja oled olnud aasta akadeemilisel puhkusel, siis osale eelnädalal lihtsalt koos 2024. aastal sisseastunutega. Kui plaanid minna ajateenistusse sel aastal (või juba oled juulikuus läinud), pead esitama pärast immatrikuleerimist ÕIS-is akadeemilise puhkuse avalduse ja saatma teaduskonna dekanaati Kaitseressursside ameti teatise.

  Ühiselamukohad

  TalTech pakub üliõpilastele majutust ühiselamutes. Üliõpilaskülas on kokku u 2300 majutuskohta. Enamik meie hoonetest asuvad Tallinnas, ülikooli õppehoonete vahetus läheduses. Siidisaba 7 üliõpilaselamu asub kesklinna piiril, Kristiine linnaosas. Ühtlasi pakume majutust ka Ida-Virumaal, Kohtla-Järve üliõpilaselamus.

  Erinevad boksi- ja toatüübid võimaldavad valida nii üksi, kahekesi kui neljakesi elamise vahel. Tudengitele mõeldes oleme hinnad hoidnud võimalikult taskukohased ning loonud ka võimalused pesupesemiseks ja auto- ning rattaparkimiseks.

  Loe lisaks siit