Tallinna Tehnikaülikool

Digiriigi andmed ja tehnoloogiad magistriõppekava on ideaalne valik neile, kes soovivad olla avaliku sektori digimuutuste eestvedajad. Programm pakub teadmisi ja oskusi, kuidas juhtida andmepõhist otsustamist, arendada nutikaid avalikke teenuseid ja olla digimuutuste eestvedaja. Õppekava on mõeldud ambitsioonikatele juhtidele ja spetsialistidele, kes soovivad  olla digiarengu suunanäitajateks!*

* Uus õppekava, mis on hetkel Haridus- ja teadusministeeriumis kinnitamisel. Kui olete huvitatud lisainformatsioonist, võtke palun ühendust aivi.remmelg@taltech.ee

Eriala sisu

Digiriigi andmed ja tehnoloogiad

Digiriigi andmed ja tehnoloogiad üheaastasele magistriõppekavale on oodatud õppima kõrgharidusega huvilised, kes soovivad panustada avaliku sektori digimuutustesse ja juhtida andmepõhist otsustamist. Varasem haridus IT valdkonnas ei ole nõutud.

Õppekava läbimisel omandatakse oskused, mis võimaldavad kasutada andmeid, automatiseerimist ja tehisintellekti tõhusate, kliendikesksete avalike teenuste arendamiseks. Teadmised tehnoloogia juhtimisest, andmetest lähtuva otsustusprotsessi ülesehitamisest ning avaliku sektori digiteenuste uuendamisest  loob võimalused viia oma karjäär järgmisele tasemele.

  • Interdistsiplinaarne õppekava ühendab IKT, andmete ja tehisintellekti rakendamise avalikus sektoris ning õigusraamistiku käsitlemise. Õppijatel on võimalus süvendada teadmisi neid huvitavas valdkonnas, valides sobivaid valik- ja vabaaineid.
  • Õppetööd viivad läbi oma eriala tunnustatud teadlased Tallinna Tehnikaülikoolist, praktilise väärtuse loovad õppetöösse kaasatud  avaliku ja erasektori organisatsioonides töötavad eksperdid. 
  • Õppetöö toimub  sessioonõppes, mis sobib töö kõrvalt õppijale. Loengud toimuvad üldjuhul üle nädala neljapäeva-reede pealelõunastel ja õhtustel aegadel
  • Õppematerjalid on kättesaadavad Moodles ning loengud toimuvad võimaluse korral hübriidõppes.
  • Õppekava lõpeb magistrieksamiga.

Õppekava ained semestrite kaupa

Digiriigi andmed ja tehnoloogiad struktuur

Sihtgrupp

  • Avaliku sektori kesk- ja esmatasandi juhid: inimesed, kes töötavad valitsusasutustes, omavalitsustes või muudes avaliku sektori organisatsioonides ja kellel on roll teenuste juhtimises, tehnoloogia tellimisel või andmehalduses.
  • Spetsialistid, kes vastutavad tehnoloogiliste protsesside ja teenuste arendamise eest: IKT lahenduste projektijuhid, avalike teenuste arendajad või teised, kelle tööülesanded on seotud teenuste digitaliseerimise ja tõhustamisega.
  • Kogenud töötajad, kes otsivad täiend- või ümberõpet: kandidaadid, kellel on vähemalt magistrikraad või kõrgharidus ja 5. aastane töökogemus ja kes soovivad omandada tulevikku suunatud juhtimisoskusi tehnoloogiliste muudatuste rakendamiseks.
  • Motivatsiooniga juhid või spetsialistid, kes plaanivad oma karjääris järgmise sammu astuda: need, kes soovivad liikuda kõrgematele ametikohtadele või võtta rohkem vastutust avalike teenuste ja tehnoloogiate haldamise eest.

Tulevik

Digimuutuste eestvedaja ja andmepõhiste otsuste kujundaja 

Digiriigi andmed ja tehnoloogiad

Selle eriala lõpetajad on kõrgelt hinnatud eksperdid, kes on valmis juhtima avaliku sektori digitaliseerimist. Lõpetaja omab teadmisi andmetest lähtuva otsustusprotsessi ülesehitamisest ning avaliku sektori digiteenuste uuendamisest. Teadmised tehisintellektist, andmetest ja digitaalsetest teenustest teevad neist võtmeisikud nii riigi- kui erasektoris, kus otsitakse eksperte, kes suudavad viia ellu keerukaid digimuutuste projekte, rakendamaks tehisintellekti nii oma kui ka asutuse töös.

Õppekava lõpetajad leiavad rakendust tarkade otsuste ja tehnoloogiliste uuenduste elluviijatena, mis vastavad kodanike ootustele kiirelt muutuvas digiühiskonnas aidates tõhustada asutuste otsustusprotsesse.

Laeb infot...