Tallinna Tehnikaülikool

Kui fossiilsetest kütustest tulevikus loobutakse, mis astuvad nende asemele? Millised on fossiilkütustele alternatiivi pakkuvad tulevikukütused ning nende kasutuselevõtuga kaasnevad plussid ja miinused? Milliseks kujuneb Eesti kütuseportfell tulevikus?

Olete oodatud Arenguseire Keskuse veebiseminarile „Tulevikukütuste A ja O”, mis toimub neljapäeval, 14. mail kell 15.00–16.30 Zoomi keskkonnas. Osalemiseks palume registreeruda aadressil: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_whBR3IzcRTC4QzlPkQSevQ

Kütuseturul toimunud ulatuslik nafta nõudluse langus pakub ohtralt kõneainet üle maailma. Kas suurte kütusefirmade jaoks jõudis roheline tulevik juba kohale või oli tegu vaid eelhoiatusega? Igatahes on Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen kinnitanud, et rohelepe, mille eesmärgiks on kliimaneutraalsuse saavutamine Euroopa Liidus aastaks 2050, saab olema koroonakriisist taastumise mootoriks.

Seminaril esitleb Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson Euroopa Liidu seisukohti ja tegevusi alternatiivkütuste valdkonnas. TalTechi Virumaa kolledži rakendusliku keemia professor Allan Niidu annab põhjaliku ülevaate erinevate tulevikukütuste hetkeseisust ja väljavaadetest. Teemat kommenteerib Alexela juhatuse liige ja kütuseekspert Alan Vaht.

Veebiseminari modereerib Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.

Laeb infot...