Tallinna Tehnikaülikool

3. ja 4. detsembril Kultuurikatlas toimuv kongress, mille üks korraldajaid on ka Tallinna Tehnikaülikooli tervisetehnoloogiate instituut, käsitleb uut ajajärku ateroskelroosi ravis, mille on toonud bioloogilised ravimid PCSK9 inhibiitorid ja inklisiraan.

Konverentsi peamised teemad on ateroskleroosi täppisennetamine, perekondliku hüperkolesteroleemia diagnoosimine ja ravi, düslipideemia bioloogiline ravi jt. „Diabeedihaiged saavad nüüd ju esmakordselt kasutada südamepuudulikkust ja veresoonte lupjumist ennetavaid ja ravivaid medikamente,“ nentis üks konverentsi korraldajatest, Tallinna Tehnikaülikooli professor Margus Viigimaa. „Südamehaiguste ennetamise praktikaks muutub personaalpreventsioon, Eestis on pandud alus ka perekondlikule hüperkolesteroleemia registrile"

Balti Ateroskleroosi kongressil esinevad Euroopa juhtivad spetsialistid nagu professor Francois Mach ja professor Ulrich Laufs. Eestist on ettekanded ette valmistanud Annika Adoberg, Mikk Jürisson, Anu Hedman, Kairit Joost. Sessioone juhivad professor Margus Viigimaa ja doktor Martin Serg.

Konverentsi korraldab Balti Atheroskleroosi Selts koostöös Eesti Kardiloogide Seltsi, Euroopa Atheroskleroosi Seltsi, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tallinna Tehnikaülikooli Tervisetehnoloogiate Instituudiga.

Konverentsi kantakse üle ka veebis ja seda saab järele vaadata.

TalTechi töötajatele on osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerumislehel valida teenuseks "TalTech, Department of Health Technologies employee". 

Täpsem kava, esinejate biograafia ja ettekannete teesid ning registreerimisvorm

Laeb infot...