Tallinna Tehnikaülikool

Tarkvarateaduse instituudi doktorant Alejandro Guerra Manzanares kaitseb 1. septembril 2022 algusega kell 14:00 oma doktoritööd "Machine Learning-Based Detection and Characterization of Evolving Threats in Mobile and IoT Systems" ("Masinõppepõhine arenevate ohtude tuvastamine ning kirjeldamine mobiilseadmete ja värkvõrkude jaoks"). Kaitsmine toimub Tallinna Tehnikaülikooli infotehnoloogia maja ruumis ICT-315 (Akadeemia tee 15a) ning on jälgitav veebirakenduse Zoom vahendusel. 

Doktoritöö uurib masinõppemeetodite rakendamist, et ületada tänased väljakutsed, mis mõjutavad kahte olulist küberturbeuurimisvaldkonda: Androidi pahavara tuvastamine ja asjade Interneti (IoT) robotvõrgu tuvastamine. Androidi pahavara tuvastamiseks uuritakse põhjalikult kontseptsioonide triivimise ja seadmeteülese tuvastamise probleeme, samas kui asjade Interneti valdkonnas uuritakse rünnakutuvastussüsteemide funktsioonivaliku mõju ja varajase IoT botnettide tuvastamise teostatavust.

Juhendajad: professor Hayretdin Bahsi, vanemteadur Sven Nõmm (Tallinna Tehnikaülikool) ning kaasprofessor Marcin Jerzy Luckner (Varssavi Tehnikaülikool)

Oponendid:

  • professor Dr. Juan Manuel Corchado Rodriguez (Salamanca Ülikool, Hispaania)
  • professor Dr. Ali Akbar Ghorbani (New Brunswicki Ülikool, Kanada)

Doktoritöö on avaldatud Tehnikaülikooli raamatukogu digikogus

Jälgi avalikku kaitsmist Zoomis

Meeting ID: 841 8821 4089
Passcode: 506724

Laeb infot...