Tallinna Tehnikaülikool

Arvutisüsteemide instituudi doktorant Zain Ul Abideen kaitseb 15. jaanuaril 2024 algusega kell 13:30 oma doktoritööd "Leveraging FPGA Reconfigurability as an Obfuscation Asset" ("FPGA ümberkonfigureeritavuse rakendamine hägustamise vahendina"). Kaitsmine toimub Tallinna Tehnikaülikooli infotehnoloogia maja ruumis ICT-507AB (Akadeemia tee 15a) ning on jälgitav veebirakenduse MS Teams vahendusel.

IC-põhiste süsteemide sujuv töö sõltub suuresti kõrgjõudlusega integraallülituste (IC) kasutamisest. Siiski nõuab nende IC-de tootmine kiirema tehnoloogia kasutuselevõttu, mis toob kaasa IC tootmise suureneva keerukuse ja täiustatud tehnoloogia tehaste rajamise, ,sealhulgas ka hooldamise kõrgemad kulud. Kaasaegsed pooljuhtide ettevõtted järgivad globaliseeritud IC tarneliini, mis sõltub mitmetest mitte usaldusväärsetest ettevõtetest. Globaliseeritud IC tarneliin esitab mitmeid ohte, sealhulgas piraatlus, pöördprojekteerimine, ületootmine ja pahatahtlik loogika lisamine. Mitmesugused hägustamistehnikaid on
väljapakutud nende ohtude vastu võitlemiseks, nagu näiteks jagatud tootmine, disaini kamuflaaž ja loogika lukustus (LL). Kuid ainult LL saab pakkuda turvalisust kogu globaliseeritud IC ebausaldusväärsetes tarneliini etappides. LL on arenenud peaaegu kümnendi, mille jooksul on välja töödatud erinevaid kaitse- ja ründetehnikaid. Viimastel aastatel on väljatöödatud ümberkonfigureeritavaid obskureerimistehnikaid, kasutades kõrge- või madalatasemelist ümberkonfigureeritavat blokki, nagu näiteks eFPGA või LUT-d. Teadlased redigeerivad tavaliselt ümberkonfigureeritaval osal kõige tundlikumat ahela osa, hoides seda võimalikult minimaalsena, et vältida jõudluse, pinna ja energiakulu suurenemist. Ümberkonfigureeritavate obskureerimismeetodite rakendamine nõuab eriotstarbelise tööriista integreerimist traditsioonilisse arvutipõhisesse disaini (CAD) voogu, mis võib olla väljakutse. Selle väljakutsega toimetulemiseks on vajalik platvorm või raamistik, mis võimaldaks disaineritel teha informeeritud otsuseid ja haldada kompromisse tõhusalt. Selline platvorm aitaks hinnata disaini ja turvalisuse kompromisse ning hinnata turvameetmete rakendamise mõju.
See väitekiri pakub välja uue hägustamismeetodi eriotstarbelises tööriistas, mis tagab turvalisuse globaliseeritud IC tarneliinis.

Doktoritöö on avaldatud Tehnikaülikooli raamatukogu digikogus

Juhendaja kaasprofessor tenuuris Samuel Nascimento Pagliarini (Tallinna Tehnikaülikool)

Oponendid:

  • professor Giorgio Di Natale (Grenoble´i Ülikoll, Prantsusmaa
  • professor Christian Pilato (Milano Polütehniline Ülikool, Itaalia

Jälgi avalikku kaitsmist MS Teamsis 

Meeting ID: 319 246 136 792 
Passcode: 5Hf3sn

Laeb infot...