FinEst Targa Linna Tippkeskus (FinEst Centre for Smart Cities) korraldab 10. novembril järgmist Teadus & Innovatsiooni Seminari (Research & Innovation Seminar - RIS) teemaga “Digital twinning the green areas and participatory planning”.

Research and innovation seminar

Alates 2020. aasta juunist on Targa Linna Tippkeskus korraldanud teadus- ja innovatsiooniseminare (RIS). RISi eesmärk on luua side teadlaste ja linnaarendajate vahel. See toimub linnaarendajate ja linnaplaneerijate uurimistulemuste, plaanide ja linnaprobleemide esitamise kaudu.

Järgmine RIS teemaga “Digital twinning the green areas and participatory planning” toimub 10.11.2021 ning osaleda on võimalik läbi Zoomi.

Seminarile saab registreeruda siin.

Seekordsel seminaril vaatame me lähemalt Targa Linna Tippkeskuse pilootprojekti GreenTwins: Ehitatud keskkonna, rohelise infrastruktuuri ja inimeste ühendamine digitaalsete kaksikute abil. GreenTwins’i projekti raames käsitletakse linnahaljastuse küsimust ja seda, kuidas linnalist looduskeskkonda paremini arvesse võtta linnade planeerimisprotsessides. Keskendutakse linna digitaalsetele kaksikutele: neid saab kasutada tervikliku andmevahetuse võimaldamiseks ning need võivad sisaldada mudeleid, simulatsioone ja algoritme, mis kirjeldavad tegelikku linnakeskkonda, selle omadusi ja käitumist reaalses maailmas.

Seminari ajakava:

10:00 RIS tutvustus ja seminari ajakava (Kalle Toiskallio ja Matti Hämäläinen)

10:10   Fabian Dembski (TalTech): Introduction to GreenTwins pilot project

10:20   Henna Fabritius (TalTech): Dynamic modelling of urban green

10:30   Petri Kangassalo (Aalto University): City models in co-planning

10:40   Antti Kauppi (Aalto University): Visualizing greenified urban twin

10:50   Andres Maremäe (Tallina linn), Lauri Lemmenlehti (Helsinki linn)

11:40   Seminari lõpp

Seminari juhivad:

• Kalle Toiskallio (Teaduskordinaator, FinEst Centre, Aalto University)
  • Matti Hämäläinen (Innovatsioonijuht, FinEst Centre, Forum Virium Helsinki)

Seminari keel: inglise keel

Kõiki eelnevaid RIS sessioone on võimalik järgi vaadata FinEst Centre for Smart Cities YouTube kanalilt.

Hoia end kursis tulevaste RIS sessioonidega! Järgi meid Twitteris (@FinEstSmartCity) ning liitu meie uudiskirjaga siin.

FinEst Centre for Smart Cities logo