FinEst Targa Linna Tippkeskus (FinEst Centre for Smart Cities) korraldab 1. detsembril järgmist Teadus & Innovatsiooni seminari (Research & Innovation Seminar) teemaga “Future mobility - piloting systemic change for commuters in urban traffic”.

Research and innovation seminar

Alates 2020. aasta juunist on Targa Linna Tippkeskus korraldanud teadus- ja innovatsiooniseminare (RIS). Selle eesmärk on luua side teadlaste ja linnaarendajate vahel. See toimub linnaarendajate ja linnaplaneerijate uurimistulemuste, plaanide ja linnaprobleemide esitamise kaudu.

Järgmine RIS teemaga “Future mobility - piloting systemic change for commuters in urban traffic” toimub 1. detsembril ning osaleda on võimalik läbi Zoomi.

Seminarile registreerida saab siin

Seekordsel seminaril vaatame lähemalt Targa Linna Tippkeskuse pilootprojekti „A Conceptual Ecosystem Solution to Transport System Management”. Projekti idee on arendada välja uudne tulevikutranspordi kontseptuaalne lahendus, ühis- ja nõudepõhise transpordisüsteemi haldamiseks lähitulevikus, kus lisaks olemasolevatele ühistranspordi sõiduki tüüpidele lisanduvad ka isejuhtivad esimese/viimase miili minibussid ja erinevad mikromobiilsuse lahendused.  Isiklikest sõiduautodest loobumise eelduseks linnakeskkonnas on vaja tunduvalt paindlikumat ja kasutajakesksemat lähenemist, mis on ka antud projekti üks prioriteetidest. Pilootprojekti peamine väljund on erinevate transpordisüsteemide infovahetuse platvorm, mis võimaldab universaalset andmevahetust erinevate teenusepakkujate ja lõppkasutaja rakenduste vahel.

Seminari ajakava:

10:00   RIS tutvustus ja seminari ajakava (Kalle Toiskallio ja Matti Hämäläinen)
10:10   Piloodi tutvustus – Tuleviku mobiilsus – FinEst Large Scale Pilot projekt - Raivo Sell (TalTech)
10:20  Küberturvalisus linnaliikluses -  Andrew James Roberts (TalTech)
10:40  Simulatsiooni- ja kontrolliraamistik - Mohsen Malayjerdi (TalTech)
11:00  Paneeldiskussioon

• Ettekannete kommenteerimine robootika vaatenurgast: Ville Kyrki (Aalto)
  • Esitluste kommenteerimine x-tee andmete vaatenurgast: Petteri Kivimäki (Nordic Institute for Interoperability Solutions, NIIS)
  • Publiku kommentaarid

11:40   Seminari lõpp

Seminari juhivad:

• Kalle Toiskallio (Teaduskordinaator, FinEst Centre, Aalto University)