Tallinna Tehnikaülikool

IT-innovatsioonifestival tuleb taas! Sel aastal oleme võtnud fookusesse tehisintellekti ning selle usaldusväärsuse ja turvalisuse. Valdkondi, kus tehisintellekti rakendusi kasutatakse on tänapäeval juba kümneid. Me enamasti ei taju, et näiteks veebipoed, - otsingud, masintõlge, nutikad kodud või taristud, autod või küberturvalisuse lahendused kasutavad erinevaid rakendusi. Tehisintellekti tehnoloogiad muudavad meie elu ja majandust olulisel määral ka tervishoius, transpordis, militaarvaldkonnas, tootmises, avalikes teenustes või toidu tootmises ja põllumajanduses.

Kuigi tehisintellekti rakendusi kasutatakse tänapäeval juba kümnetes valdkondades, siis inimesed enamasti ei taju, et igapäevaselt kasutatav tehnoloogia või taristu on AI-ga seotud.

Kas me aga teame, mis toimub nende rakenduste „kapoti all“ ning kas need on usaldusväärsed ja turvalised? Kuidas tagada, et tehisintellektile söödetud andmed pärinevad usaldusväärsetest allikatest, on vabad eelarvamustest ja ei ole vastuvõtlikud manipuleerimisele? Lisaks on oluline küsimus ka tehisintellekti algoritmide toimimise mõistmine.

Vaatame ja kuulame neid teemasid lähemalt juba 15. juunil kell 13-16.30 innovatsioonikeskuses Mektory!

Konverentsi peaesinejad on tehnikaülikooli tarkvarateaduse instituudi professor Pawel Sobocinski, ettevõtja ja AI ekspert Jaan Tallinn, Tallinna Ülikooli tervisekäitumise ja spordibioloogia professor Kristjan Port ning USA politoloog ja 21. sajandi sõjapidamise ekspert Peter Warren Singer.

Peaesinejate kõrval tulevad esitamisele meie tehisintellektiga tegelevate teadlaste 3-minuti videod, kus teiste hulgas esinevad IT-teadlased Juri Belikov ja Eduard Belikov, Tanel Tammet, Maksim Jenihhin, Innar Liiv ja Sven Nõmm.

Hübriidüritus on suunatud nii üliõpilastele, ettevõtetele, ülikooli töötajatele ja teadlastele, üldhariduslike koolide ja kutsehariduskeskuste õpetajatele kui ka tulevastele üliõpilastele ja lapsevanematele.

Festivali laiem eesmärk on innovatsiooni kiirendamine, kaasates nii avaliku kui erasektori organisatsioone ning teha koostööd teaduslikku sisu omavate projektide puhul. Samuti pakkuda tudengitele praktilise ja projektipõhise õppe käigus ülesandeid, mille täitmine lisab väärtust osalevatele organisatsioonidele ja ühiskonnale. Festivali raames toimub ka IKT tudengitööde konkurss ning suurele lavale jõuavad valitud tudengite lõpu- ja meeskonnaprojektid.

Loe lähemalt ja registreeru

Laeb infot...