Metsaülikool tuleb taas. Seekordseteks kuupäevadeks on 20.–24. august ja pealkirjaks „Julge olek", asukoht ikka Käärikul.
Tänavune Metsaülikool keskendub kriisidele. Arutleme pidevas stressiseisundis vaimse toimetuleku üle, teeme kokkuvõtteid varasematest kriisidest, räägime valmisolekust toidu-, digi- ja taristukriisiks. Loomulikult räägime ka Ukrainast. Enam kui paarikümne esineja seas saab kuulata näiteks Taimar Peterkopi, Kristen Svirgsteni, Olga Selitševa ja Ilmar Raagi mõtteid.
Täpsemalt on kavaga võimalik tutvuda MÜ kodulehel. Sealsamas asub ka registreerimislink.
Metsaülikool kutsuti esmakordselt ellu väliseestlaste poolt 1967. aastal Kanadas, kusjuures esimese loengu pidas Roman Toi ja aastate jooksul on Kotkajärve Metsaülikoolis peetud ligi 800 loengut. Eestisse jõudis Metsaülikool Mare Taagepera ja Rein Taagepera eestvedamisel 2005. a ja on kujunenud igasuvisteks mõttetalguteks, kus viie päeva jooksul arutatakse Eesti arengu oluliste küsimuste üle, püüdes seda teha võimalikult interdistsiplinaarselt. Seejuures on kõnelejateks oma ala tipud, kusjuures neile jääb piisavalt aega, et oma mõtteid väljendada ja ka kitsamas ringis vestelda. Metsaülikooli tullakse sageli koos pereliikmetega ja seda võib käsitleda omamoodi intellektuaalse akude laadimisena. Kõik osalejad on võrdsed, minnakse üle Sina peale, tasutakse osalustasu, osaletakse kogu programmis - ikka selleks, et suurendada seda koostööd, mis saab tekkida vaid siis, kui tahetakse tõeliselt ka ise panustada.
Osalemiseks on võimalik taotleda stipendiumit.
Registreeri end siin!
Hoia üritusel silma peal ka selle Facebooki lehel.