27. mail tähistame tehnikaülikooli kauaaegse õppejõu, professor Karl Tihase 110. sünniaastapäeva. Sel puhul on raamatukogu ja majandusteaduskonna vahelises galeriis avatud näitus „Arhitekt, kunstiteadlane ja -pedagoog KARL TIHASE 110“.

Karl Tihase sündis 1914 Siberis Eestist väljarännanute perekonnas. Kõrghariduse omandas ta Novosibirski Ehitusinstituudis arhitektuuri erialal. 1948. aastal tuli Karl Tihase perega Eestisse ja asus tööle TPI-s arhitektuuri kateedri vanemõpetajana. Karl Tihase teadustöö põhisuunad olid Eesti rehielamud, maa-arhitektuur ja rahvakunst. Ta oli ka Eesti Vabaõhumuuseumi idee algataja ja üks rajajatest. 1994. aastal tunnustati Karl Tihaset Eesti Vabariigi kultuuripreemiaga elutöö eest.

Karl Tihase