Tallinna Tehnikaülikool

Eesti Köitekunstnike Ühenduse liikmed on koondanud näitusele muinasjuttude unikaalköited.

Muinasjutt on teadlikult väljamõeldisele rajatud jutustus, mis räägib vastu loogikale, loodusseadustele ja ei hooli kindlast ajaloolisest keskkonnast.

Praegu toimub ühiskonnas suur metsateemaline diskussioon, sest metsa raiutakse hoolimatult palju, unustades sootuks, et mets on elus süsteem, mis vajab tarka ja tähelepanelikku ning hoolivat suhtumist. Eesti- ja väliskirjanduses on märkimisväärne koht metsateemalistel muinasjuttudel. Metsamuinasjutud aitavad meil taas meenutada sidet looduse ja selle olenditega. Näiteks Friedrich Reinhold Kreutzwaldi loomamuinasjuttu "Reinowadder Rebbane" võib lugeda kui metsaelanikke petva ja ärakasutava rebase lugusid või inimühiskonna allegooriat.

Mets ei ole kauge, sinna on võimalik pakku minna ja ta on oma olemuselt meie teine kodu. Loodetavasti metsad Eestis säilivad ja me ei pea sajandi pärast ainult ulme- ja muinasjuturaamatutes metsast lugema, loodusfoto raamatute kaasi silitama ...

Näitusel osalevad: Rene Haljasmäe, Sirje Kriisa, Kert Lokotar-Reimann, Lennart Mänd, Tähti Roostalu, Signe Taremaa, Tulvi-Hanneli Turo, Irmeli Vaher-Jaanson, Tiiu Vijar.

näitus mets mühiseb
näitus mets mühiseb


Kujundus: Tiia Eikholm

Näituse lisainfo: Rene Haljasmäe, rene.haljasmae@pallasart.ee

Näitust saab vaadata raamatukogu lahtiolekuaegadel

Laeb infot...