Konverents "Next Generation Government Symposium"  (NGGS) toob sümpoosioni vormis kokku akadeemiliste ringkondade, valitsuse ja erasektori sidusrühmad, et mõista järgmise põlvkonna digiriigi probleeme tehnoloogia, hariduse, valitsuse ja õiguse interdistsiplinaarsetest vaatenurkadest ning teha koostööd. Tallink Spa & Conference Hotelis toimuval konverentsil alapealkirjaga "Avatud digiühiskonna väljakutsed ja võimalused" pakutakse kaasahaaravat võimalust arutleda ühiskondlikel, tehnilistel ja eetilistel teemadel, mis on seotud uuenduslike tehnoloogiate ja arhitektuuridega. Sündmust kaasrahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Sündmust kaasrahastab Euroopa Sotsiaalfond

Esitatud publikatsioonidest väljavalitud tööd avaldatakse konverentsi kogumina või eriväljaandena. NGGS-il tutvustatakse uurimisküsimusi ja valdkondi järgmistel teemadel:

• Andmeanalüüs, masinõpe ja tehisintellekt
  • Avatud digiühiskond
  • Küberturvalisus
  • Plokiahela tehnoloogia
  • Digitaalsed kompetentsid ja kultuur
  • Valitsusasutuste teenuste digitaalne transformatsioon

Kahe päeva jooksul kuulete Eesti avaliku ja erasektori tipptegijatelt põnevaid ettekandeid, saate osa võtta valdkonna ekspertide juhitud töötubadest ning laiendada oma võrgustikku.

Konverents toimub ainult kohapeal ja töökeeleks on inglise keel. Seoses COVID-19 viiruse leviku ja vabariigi valitsuse poolt kehtestatud piirangutega ürituste korraldamisel, kontrollime sissepääsul COVID-19 vaktsineerimistõendit või läbipõdemise tõendit.  Samuti palume üritusel kanda maski. Palume kohale tulla ajavaruga. Osalejate arv on piiratud ning sündmusele pääseb kuni 100 inimest.

Jälgi sündmuse FB lehte

Ajakava

8:30 Registreerumine ja hommikohv.

9:00 Moderaatori avasõnad. Eric Blake Jackson, TalTechi uurimisrühma Digiriigi tehnoloogiad ja arhitektuur doktorant.

9:15 Peaettekanne. Luukas Ilves, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi digiarengu asekantsler.

9:45 Paneel. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) toetatud teadussuunad. Koostöö avaliku sektori ja ülikooli vahel.

• Kristo Vaher (MKM)
  • Ott Velsberg (MKM)
  • Jaak Vilo (Tartu Ülikool)
  • Gert Jervan (TalTech)
  • Peeter Normak (Tallinna Ülikool)
  • Mart Toots (ITL)

11:15 Kohvipaus.

11:30 Peaettekanne. Robert Krimmer, Tartu Ülikool.

12:00 Lõunapaus.

13:00 Peaettekanne. Kai Pata, Tallinna Ülikool.

13:30  Paneel. Kõrghariduse trendid ja digioskuste areng.

• Kristel Toom ja Ingrid Pappel (TalTech)
  • Eerik Muuli ja Kristi Salum (Tartu Ülikool)
  • Merja Bauters ja James Sunney (Tallinna Ülikool)

14:15 Akadeemilised paralleelsessioonid.

• Uurimissuund: Digitaalne kaasatus ja kaasamine. Kuldar Taveter, Tartu Ülikool.
  • Uurimissuund: Digitaalne kultuur, kompetentsid ja avatud ühiskond. Merja Bauters, Tallinna Ülikool.
  • Uurimissuund: Plokiahela tehnoloogiad. Ahto Truu, Guardtime.

15:45 Kohvipaus.

16:00 Peaettekanne. Arne Ansper, Cybernetica tehnoloogiajuht.

16:30 Kokkuvõte ja lõppsõnad.

9:30 Registreerumine.

10:00 Moderaatori avasõnad. Eric Blake Jackson, TalTechi uurimisrühma Digiriigi tehnoloogiad ja arhitektuur doktorant.

10:15 Peaettekanne. Kelli Turmann, Biotoopia.ee

10:45 Peaettekanne. Sylvain Rouri, OVHcloud müügijuht. Digital sovereignty : a strategic answer to the challenges of the use of cloud in governance systems.

11:30 Paralleelsed uurimissuundade töötoad:

• Uurimissuund: Digitaalne transformatsioon. Ingrid Pappel, TalTech.
  • Uurimissuund: Küberturvalisus ja turvalisuse standardid. Olaf Maennel, TalTech.

13:00 Lõunapaus.

13:30 Peaettekanne. Riigi Infosüsteemi Ameti esineja.

14:00 Uurimissuunad.

• Uurimissuund: Digitaalne transformatsioon ja avalike teenuste proaktiivsus. Mihkel Solvak, Tartu Ülikool.
  • Uurimissuund: Suurandmed/ tehisintellekt ja andmeteadus / masinõpe. Sadok Ben Yahia, TalTech.

15:30 Peaettekanne. Kave Salamatian, TalTechi merenduse küberjulgeolekukeskus.

16:00 Kokkuvõte ja lõppsõnad.