Järgmine teadusseminar TalTech Eesti Mereakadeemias toimub 14. juunil kl 14:00 - 16:00.

Seekord teeb ettekande professor Mikko Kiviharju teemal "Perspectives on the cyber security of artificial intelligence - authorities, theory and future".

Lühikokkuvõte

Tehisintellektist, mis tänapäeval avaldub erinevate masinõppetehnoloogiatena, on tõusva tehnoloogia asemel muutunud pigem peavoolu tehnoloogiaks. See tähendab, et masinõpet kasutatakse nii reaalelu süsteemides kui ka murrangulistes uutes rakendustes üha enam. Selles olukorras on loomulik küsida, kuidas me saame neid komponente kontrollida nii, et need ei muutuks küberründajate peamiseks sihtmärgiks või - pikemas perspektiivis - arendada soovimatuid omadusi nende kasutajate või isegi arendajate teadmata. Ettekandes käsitleme neid teemasid kolmest aspektist: 1) millisena Euroopa ja Soome võimud olukorda näevad, 2) millised on probleemid, millega me praktilisest vaatest silmitsi seisame, kui püüame rünnata/kaitsta masinõppe rakendusi (sest tehisintellekti rakendused päriselt, mida rünnatakse) ja 3) milline on (või peaks olema) teadustöö roll vastuste andmisel nendele keerulistele küsimustele vähemalt pikemas perspektiivis?

BIO

Dr Mikko Kiviharju töötab küberkaitse professori ametikohal, mis asub nii Aalto ülikoolis kui ka Kotka Rakenduskõrgkoolis XAMK. Kiviharjul on 20-aastane infoturbe, krüptograafia, häkkimise ja mobiilivõrkude alane kogemus Soome Kaitseuuringute Agentuurist. Tema praegune fookusvaldkond on käidutehnoloogiate küberturvalisus, eriti nende masinõppe komponente arvesse võttes.

Seminar toimub inglise keeles.

Lisainfo seminari kohta: Júlia Anna Grosschmid julia.grosschmid@taltech.ee

Osale Teamsis