Tallinna Tehnikaülikoolil on taaskord hea meel tutvustada kursust “Roheleppe kiirendi: Jätkusuutlik tulevik”, mis viiakse ellu põimitud intensiivprogrammina (Blended Intensive Programme). TalTechi tudengitel on võimalik kursusele registreerida kuni 3. jaanuarini 2025. Kursus ise toimub ajavahemikul 27.01-14.02.2025.
Seekordne kursus on eriti märkimisväärne, sest kursuse sisuliseks partneriks on EuroTeQi kuuluva väljakutsepõhise õppe „lipulaev“ Eindhoveni Tehnikaülikool ja eelmisel aastal suurt üliõpilaste poolset huvi üles näidanud Riia Tehnikaülikool. Tegemist on tõeliselt multikultuurset kogemust pakkuva kursusega – nt eelmisel aastal olid osalejad 15 erinevast Euroopa ülikoolist, sh 10 erinevast riigist.
„Roheleppe kiirendi: Jätkusuutlik tulevik“ (3 EAP) (Eng: Green Deal Collider: Sustainable Futures) on interdistsiplinaarne, väljakutsepõhisest õppest lähtuv ja üld- ja erialapädevuste integreerimist arendav vabaõppeaine. Ühtlasi on ta oluliseks EuroTeQ Collideri väljundiks TalTechis. Õppeaine eesmärgiks on võimestada organisatsioone, õppejõudusid ja üliõpilasi teaduspõhise ettevõtluse edendamisel, eesmärgiga luua tehniliselt teostatavaid ja majanduslikult elujõulisi tooteid, teenuseid ja ärimudeleid, mis aitavad kaasa Euroopa jätkusuutlikule ümberkujundamisele. Kursusel lahendatavad väljakutsed tulevad FinEst Targa Linna Tippkeskuse pilootprojektis osalevatelt organisatsioonidelt/ettevõtetelt.
Kursuse põhiõppejõududeks on:
TalTechist:
Ergo Pikas, Ehituse ja arhitektuuri instituut, abiprofessor tenuuris. Ergo disainib ja õpetab projekti- ja väljakutsepõhiseid aineid. Näiteks „Juhtimisstrateegiate simulatsioon ehituses“, kus tudengid seisavad silmitsi päriselu stsenaariumidega koostöös tööstusettevõtete mentoritega. Tema õpetamisfilosoofia keskmes on paindlikkus ja juhendamine, julgustades õpilasi võtma oma õppimise eest vastutust ja võtma omaks ebaõnnestumist kui osa probleemide lahendamisest.
Kätlin Kangur (Mehaanika ja tööstustehnika instituut, Disaini ja tehnoloogia tulevik magistriõppekava programmijuht). Kätlini põhirõhk on jätkusuutlikkuse üleminekute kujundamisel ning meetoditel ja lähenemisviisidel, mis aitavad kaasa muutustele parema tuleviku nimel.
Eindhoveni Tehnikaülikoolist:
Gert Guri, Tööstustehnika ja innovatsiooniteaduste üksus, ettevõtlusõppe hariduse koordinaator ja õppejõud. Gert on üle kümne aasta EIT Digitalis arendanud unikaalseid lähenemisi ja teadmisi reaalse elu väljakutsete ja hariduslike eesmärkide integreerimisel ettevõtluskursustes. Väljakutsepõhise õppe (CBL) lähenemisviisi abil edendab ta TU/e-s nii õppekavades kui õppekavavälistes tegevustes ettevõtlikku mõtteviisi.
Aine on suunatud eeskätt magistrantidele ja doktorantidele TalTechist, EuroTeQ ja Erasmus partnerülikoolidest. Kuigi kursusele oodatakse eriti tehnoloogia, inseneeria, ärinduse ja loodusteaduste valdkonnas õppivaid tudengeid, ei ole kandideerimine piiritletud ühegi konkreetse õppekava või valdkonnaga. Lisaks on oodatud ka avatud ülikooli täiendusõppijad. Ühtlasi võib see olla tudengile hea võimalus jätkata projektiga soovi korral lõputöö raames ja/või mitmekesistada enda tegevussuunda.
Põimitud intensiivõppekursus on 3-nädalane: koosneb 5-päevasest füüsilisest sessioonist TalTechis kohapeal jaanuari 2025 viimasel nädalal ja virtuaalselt toimuvast enesereguleeritud meeskondlikust õppest, mentorlusest ja projekti täiustamisest veebruari kahe esimese nädala jooksul. (Vaata täpsemalt kursuse TwoPagerist)
Kui soovid teada, kuidas integreerida teadust, ettevõtlust, päris-elu väljakutseid ja koosloomet nii, et eri osapooled saaksid sellest reaalset kasu, siis tule osale kursusel! Täpsemaks infoks tutvu TwoPageri ja visioonidokumendiga!
TalTechi tudeng! Registreeri enda huvi kursusel osalemiseks siin lingil hiljemalt 3. jaanuariks. NB! Ametlik registreerimine kursusele toimub ÕISis veebruaris.
Kursuse sisu lisainfo: Ergo Pikas, ergo.pikas@taltech.ee; korralduslik info: Ethel Praks, ethel.praks@taltech.ee, välistudengite vastuvõtuinfo: Pillemari Lilleorg, pillemari.lilleorg@taltech.ee