3. novembril toimub Tallinna Tehnikaülikoolis ja ka virtuaalselt TalTech Legal Lab’i hübriidseminar, kus astuvad üles IT, majanduse, õiguse ning psühholoogia valdkondade tipptegijad. Tegemist on esimese metaverse’i teemalise üritusega meie regioonis, mille eesmärk on arutleda eri valdkondade ekspertidega metaverse’iga seotud võimaluste ja ka ohtude üle. Tegemist on ühtlasi ka TalTech Legal Lab’i avaüritusega.

SBG metaverse seminar

TalTech Legal Lab kutsub kõiki huvilisi osalema avatud seminaril "METAVERSE" 3. novembril 2021 kell 15.00-16.30.

Mis on metaverse? Metaverse tähendab põhimõtteliselt paralleelreaalsust. Näiteks on juba praegu võimalik VR prillid pähe panna ja korraks justkui teise reaalsusesse minna. Samuti kompavad tänapäeva arvutimängud üsna tihti virtuaalreaalsuse piire. Metaverse tulevikus tähendab aga näiteks seda, et meil ongi võimalus igapäevaselt paralleelreaalsusesse ümber lülituda.
Seminaril püütakse leida vastuseid küsimusele, milliseid tehnoloogilisi edusamme on vaja selleks, et metaverse saaks osaks meie igapäevaelust. Kas me võime omada vara metaverse’is? Millised on metaverse’is eraldiseisva identiteedi tagajärjed? Kas metaverse tähendaks rahvusriikide lõppu? Kuidas võib metaverse mõjutada inimpsühholoogiat?

Seminari paneelis osalevad:

Dan Shefet - jurist ja Vastutuse ja Interneti-demokraatia assotsiatsiooni (AAID) asutaja

Kadri Haljas, PhD – psühholoogiadoktor ja Triumf Research OÜ tegevjuht

Martin Karner – Net Group Ltd e-õiguskeskkonna ja e-valitsuse teenuste juht

Tea Kookmaa –  TalTechi Legal Labi tegevjuht ja Njord advokaadibüroo vandeadvokaat

Paneeldiskussiooni juhib Tanel Kerikmäe, TalTech Legal Labi peastrateeg ja õiguse instituudi direktor.

Seminarile saab ennast registreerida kuni 29. oktoobrini SIIN.

Seminaril saab osaleda kas kohapeal TalTech tudengimajas või virtuaalselt, liitudes Teamsi kaudu SIIN

NB! Seminar toimub inglise keeles.

Metaverse ja TalTech Legal Lab'i kohta saab rohkem lugeda SIIT