Järgmine teadusseminar TalTech Eesti Mereakadeemias Merenduse küberjulgeoleku keskuse seminaride sarjast toimub 22. mail kell 15:00-17:00.

Seminar toimub Eesti Mereakadeemias Kopli 101 ruumis 208 ja MS Teams’is (vaata allolevat linki).

Sinikka teadusseminar

Ettekandja sissejuhatavad märkused

Tehnoloogia kiire areng võimaldab meil merendustegevuses ulatuslikumalt kasutada automatiseerimist ja autonoomseid funktsioone. Tulevaste mereoperatsioonide jätkusuutliku aluse loomine nõuab siiski veel palju jõupingutusi. Selle ettekande eesmärk on määratleda nurgakivid, mida peab rakendama tõhusa arengu tagamiseks. Samuti rõhutatakse, kui oluline on luua tulevik, mis võimaldab meremeestel ja teistel merendusspetsialistidel säilitada oma teadmisi ja ametialast uhkust tehnoloogia kasutamise kaudu, selmet neid tehnoloogia vastu välja vahetada.

Lühike elulookirjeldus

Sinikka Hartonen on organisatsiooni One Sea Association (Ühtne Meri) peasekretär. Ta on kogenud professionaal, keda paelub see, kuidas tehnoloogia võib käivitada positiivseid muutusi. Sinikka Hartonenil on üle 35 aasta kogemust transpordisektoris, sealjuures tema eriala on merendus.

Oma karjääri alustas ta merel ning peale maismaale üleminekut, töötas Soome Mere- ja Transpordiametis mitmel kõrgel ametikohal. Viimased 6 aastat on olnud tema tööks edendustegevus, esialgu Soome Laevaomanike Liidus ja praegu organisatsioonis One Sea.

Sinikka Hartonenil on magistrikraad majandusteadustes, bakalaureusekraad merendusõppes (kapten) ja eMBA diplom Ühendkuningriigi Henley Business School’ist.

Kontakt: Kristi Treffner kristi.treffner@taltech.ee

Osale Teamsis