Tallinna Tehnikaülikool

Uuringu tulemuste ettekannet on oodatud kuulama (ja aktiivselt osalema) organisatsioonide juhid, personalitöötajad ja kõik teised, kelle jaoks on oluline toetav ja turvaline töökeskkond.

Tallinna Tehnikaülikooli uurimisgrupp tutvustab töökeskkonna uuringu tulemusi, mis keskenduvad psühhosotsiaalsete tegurite mõjule töötajate vaimsele tervisele ja tööheaolule.

Toetav psühhosotsiaalne keskkond on hädavajalik hea vaimse tervise ja tööheaolu tagamiseks. Vahemikus 2020–2023 kogus Tallinna Tehnikaülikooli uurimisgrupp Eestis andmeid töökeskkonna kvaliteedi ja seda mõjutavate psühhosotsiaalsete tegurite kohta, mis võimaldavad kirjeldada töökeskkonna kvaliteeti käesoleval ajal ja selle mõju töötajate vaimsele tervisele. 2019. aastal jõustunud seaduse alusel peavad tööandjad hindama töökeskkonna psühhosotsiaalseid tegureid, et tagada töötajate heaolu ja vaimne tervis. Tallinna Tehnikaülikooli teadlased on koostöös Meliva AS-iga kohandanud Eesti oludele Kopenhaageni psühhosotsiaalsete tegurite küsimustiku (COPSOQ III), mis aitab hinnata töökeskkonna kvaliteeti ja selle mõju töötajate tervisele.

Vestlusringis osalevad nii uuringu läbi viinud teadlased kui tööpsühholoogid ja praktikud, kes on organisatsioonides läbi viinud töökeskkonna kvaliteedi hindamisi ja kavandanud kvaliteedi parandamiseks organisatsioonile sobivaid sekkumisi.

Uuringu tulemusi ja rakendamise võimalusi tutvustavad:

  • Liina Randmann, TalTech, Eesti Töö- ja Organisatsioonipsühholoogide Liit (ETOP)
  • Tiiu Kamdron, TalTech
  • Pia Pedanik, ETOP, Meliva AS
  • Riina Telling, ETOP, Meliva AS
  • Margus Maksimov, ETOP, Meliva AS

Ürituse link

Võimalus hiljem järele vaadata.

Lisainfo ja kontakt: Liina Randmann, liina.randmann@taltech.ee