Tallinna Tehnikaülikool

FS Team Tallinn esitleb 16. juuni kell 11 Tehnopoli parklas (Teaduspargi 3b, Tallinn) selle aasta uusi ja varasemast kiiremaid isejuhtivat ning elektrivormelit.

Tudengivormel Austrias

50-liikmeline TalTechi ja Tallinna Tehnikakõrgkooli ühismeeskond on üheksa kuuga projekteerinud ja valmis ehitanud uhiuue elektrivormeli ning arendanud uued algoritmid isejuhtivale vormelile. Isejuhtiva vormeli algoritmid lubavad sensorite abil kaardistada tundmatut rada vormeli ümber ja sellel sõita kiiremini kui ükski teine isejuhtiv sõiduk.

Elektrivormeli uuendused on parandanud auto ringiaegu 3 sekundi võrra. Kurvides suudab elektrivormel saavutada kuni 3G külgkiirendust ja pidurdamistel 2,5G pikikiirendust, mõlemad väärtused on 0,5G võrra suuremad kui varem.

Tudengivormeli tiim on oma uute autodega valmis kaitsma maailmaedetabeli viiendat kohta Itaalias, Austrias, Tšehhis, Ungaris, Saksamaal, Hispaanias.

Formula Student on peamiselt tehnikateaduste tudengitele suunatud tootearendusvõistlus, kus üliõpilased projekteerivad ja ehitavad valmis üheistmelise vormelauto. Auto peab läbima erinevaid katseid ning sõitma võidu ringrajal. Vormelautosid hindab rahvusvaheline ja kõrgetasemeline asjatundjate žürii. Projektis osalemine annab tudengile reaalse kogemuse auto projekteerimises ja valmistamises ning tutvustab noortele inseneridele autotööstuse majanduslikku poolt.

FS Team Tallinna elektrivormeli peatoetaja on ABB, isejuhtiva vormeli peatoetaja on Äike.

Tiimi kuldsponsoriteks on OSHINO Electronics Estonia, Harju Elekter, Milrem Robotics. Hõbesponsorid on Radius Machining, Skeleton Technologies, Scanweld, Finest Steel, Uddeholm, SKF, Insero OÜ, Attila, TalTechi inseneriteaduskond.

Laeb infot...