Tallinna Tehnikaülikool

Juba järgmisel nädalal kohtuvad oma erialade tipud Telliskivi loomelinnaku Rohelises saalis, et arutleda Eesti välistalendipoliitika arendamise üle.

Maailm muutub ja tehnoloogia areneb tohutu kiirusega. Lisavõimalusi - aga ka väljakutseid -tekitab globaliseerunud tööjõuturg. Nendes tingimustes on talentide värbamine väljakutse kõikidele tööandjatele, olenemata suurusest või asukohast.

Kas Eestil on jätkuvalt potentsiaali olla talentide magnet? Kas Eesti suudab konkureerida globaalsete tehnoloogiaettevõtete ja teiste tööandjatega, kes võitlevad talentide pärast?  

Eesti suurus annab meile teatud selged eelised, suudame kiiresti rakendada uusi kohapeal arendatud tehnoloogiaid, oleme mobiilsed ja uuendustele avatud. Teisalt on meid suurte muutuste kontekstis sageli liiga vähe. Maailmas on palju selliseid tehnoloogiaid, mille asjatundjaid Eestist ei leia ja valdkondi, kus koolitamiseks teadmisi ja vahendeid ei ole. Vähemalt nii kiiresti mitte, kui ühiskonnal vaja oleks. Selles olukorras peame vaatama üle, kas oleme talentide jaoks meeldiv ja ahvatlev elu- ja töökoht. Kuidas hoida Eestit konkurentsivõimelisena globaalses talendirallis? 

Foorum on eesti keeles, kaks ettekannet väliskülalistelt on inglise keeles.

Kellele on välistalendipoliitika foorum mõeldud?

  • poliitikakujundajad ja erakondade esindajad
  • liitude esindajad
  • ettevõtete HR juhid ja värbajad
  • meediaväljaanded ja ajakirjanikud
  • teadlased ja tudengid
  • kõik, kellele välistalendipoliitika teemavaldkond huvi pakub

Kuuleme majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo ja EAS-i ja Kredexi ühendasutuse juhatuse liikme Liina Maria Lepiku mõtteid välistalentide olulisusest nii riigi kui ettevõtete vaatest. Work in Estonia juht Leonardo Ortega räägib välistalendimaastiku arendamisest ja muutustest.

Oma mõtteid jagavad nii paneeldiskussioonides kui ka ettekannetes oma ala tipud nagu Madis Toomsalu, Kaspar Oja, Tiia Randma, Otto Pukk, Rene Tammist, Helis Pokker, Raivo Küüt, Arto Aas, Sandra Särav.

Õpime Saksamaa ja Norra välistalendipoliitika ekspertidelt, kes toovad näiteid ja räägivad oma kogemusest nende riikide tõhustatud protsessidest migratsioonipoliitikas.

Ootame kõiki, kes huvituvad välistalendipoliitika teemadest, foorumil osalema.

Ürituse kava ja registreerimine

Laeb infot...