Site logo

Tehnoloogia valitsemise ja digitaalsete muutuste õppekava keskendub tehnoloogilis- majandusliku arengu ja digitaliseerimise peamistele võtmeküsimustele:

 • Kuidas tagada, et tehnoloogilised muutused, sh digitaliseerimine, panustavad senisest rohkem globaalselt jätkusuutlikkusse arengusse nii sotsiaalselt, majanduslikult kui ka keskkonna-alaselt? Vaata meie õppejõu, ühe maailma juhtiva majandusajaloolase, Erik S. Reinert’i TEDx videot.
 • Milline on riigi roll tehnoloogilises arengus ehk kuidas saab riik kõige paremini toetada innovaatorite ja ettevõtjate katseid muuta maailma või olla ise tehnoloogilise arengu eestvedajaks? Loe meie õppejõu, tehnoloogilis-majanduslike paradigmade teooria autori, Carlota Perez’i intervjuud ajakirjale Forbes.
 • Kuidas mõjutab digitaliseerimine riigi ja valitsemise tulevikku? Loe meie õppejõu, Eesti esimese e-valitsemise professori, Robert Krimmer’i intervjuud BMW Herbert Quanti Sihtasutuse ajakirjale TwentyThirty.

TUTVU TEHNOLOOGIA VALITSEMISE JA DIGITAALSETE MUUTUSTE ÕPPEKAVAGA

Tehnoloogia valitsemise ja digitaalsete muutuste õppekava on ülesse ehitatud selliselt, et

 • esimesel semestril tutvustavad TalTechi tunnustatuimad sotsiaal- ja majandusteadlased - Erik S. Reinert, Carlota Perez, Jan A. Kregel, Wolfgang Drechsler, Robert Krimmer - Sulle tehnoloogilise arengu ja innovatsioon olulisemaid kontseptsioone: tehnoloogilis- majanduslikud paradigmad, innovatsioonisüsteemid, e-valitsemine ja digitaliseerimine jms
 • teisel semestril saad spetsialiseeruda tehnoloogia- ja innovatsioonipoliitika praktilisematele küsimustele: kuidas riik saab innovatsiooni ja tehnoloogilist arengut soodustada, milliseid oskusi ja teadmisi on selleks vaja ning kuidas peavad avaliku sektori organisatsioonid neid arendama?
 • teisel õppeaastal võid minna välismaale praktikale või õppima - Nurkse instituudil on läbi Erasmus+ programmi ja Europan Inter-University Association on Society Science and Technology (ESST) koostöölepingud kümnete Euroopa tippülikoolidega.
 • praktikaga tehtava konsultatsiooniprojekti (Consulting Lab) ja lõputöö kaudu töötad välja lahendusi tehnoloogilis-majandusliku arengu peamistele võtmeküsimustele

Oluline info

Õppekava

Õppe tase: Magistriõpe

Õppe kestus: 2 aastat

Teaduskond: Majandusteaduskond

Õppekava: 120 EAP (vaata õppekava)

Edasiõpe: Doktoriõpe

Õppekorraldus

Keel ja vorm: inglise keel, päevaõpe

Koormus: tasuline õppekava, sihtstipendiumiga õppekohal on nominaalkoormusega õpe tasuta (30 EAP semestris)

Vastuvõtt: 1. jaanuar - 6. juuli (kl 12.00) avalduste esitamine SAISis, 28. juuni - 6. juuli (kl 12.00) avalduste esitamine kohapeal

Tingimused: TalTechi sisseastumistingimused

Sisseastumine

Konkursi tingimus: kõrgharidus

Kandideerimise nõuded:  CV, motivatsioonikiri, vestlus

Õppekohti: lävendipõhine vastuvõtt, õppekaval on 2 sihtstipendiumiga õppekohta

Võimalik maksimaalne konkursi punktide arv: 10

Künnis: õppekoht on garanteeritud, kui koondtulemus on vähemalt 5 punkti

Tulevik

Vajadus professionaalsete innovatsiooni ja muutuste eestvedajate ja juhtide järele on tulevikus ainult kasvamas:

 1. tehnoloogiline areng teeb muutuste tsüklid ühiskonnas üha kiiremaks ja meie ette tõusevad pidevalt uued keerukad väljakutsed;
 2. Eestil on üha suurem ambitsioon olla digitaliseerimise ja avaliku sektori innovatsiooni valdkonnas üks üleilmseid suunanäitajaid, mis loob pideva nõudluse innovatsiooni ja tehnoloogilist arengut mõistvate ekspertide järele;
 3. üleilmsed suured väljakutsed - kliimasoojenemine, migratsioon jms - on muutumas üha keerulisemaks ja neile lahenduste leidmine vajab ühe rohkem nutikust ja initsiatiivikust.

Laia kasutusalaga teadmised majandusest, tehnoloogiast, innovatsioonist ja valitsemisest annavad võimaluse teha karjääri nii äri-, avalikus kui ka kolmandas sektoris, samuti rahvusvahelistes organisatsioonides.

Vilistlasi leiabki nii Eestist kui piiri tagant, nii avalikust kui ka erasektorist – äriteenuste, panganduse, iduettevõtluse, infotehnoloogia valdkonnast jm. Samuti vabasektorist, näiteks poliitikaanalüüsi keskustest. Lõpetajate valikud näitavad ka väga häid võimalusi jätkata õpinguid doktoriõppes – 57 vilistlasest 13 on TTÜs või mujal ülikoolides doktorandid või juba doktorikraadiga.

Vilistlased töötavad näiteks:

 • Jorund Holterud Aarsnes (Norra) – krediidianalüütik, Apollo Global Management LLC
 • Pil Berner Strandgaard (Taani) – projektijuht poliitikaanalüüsi keskuses Cevea
 • Johannes Schmidt (Saksamaa) – juht, EY Innovalue Management Advisors GmbH
 • Caetano Penna (Brasiilia) – abiprofessor Rio de Janeiro Föderaalses Ülikoolis
 • Matouš Kostlivy (Tšehhi) – spetsialist Valeo teadus- ja arenduskeskuses
 • Piret Tõnurist – innovatsioonispetsialist OECD-s
 • Merilin Truuväärt – nõunik Riigikantselei Strateegiabüroos
 • Jaanus Müür – projektijuht Tallinna Ettevõtlusametis
 • Priit Lumi – ärijuht Toidu- ja fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuses

Miks õppida just TalTechis?

Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut on suurte küsimuste üle arutlemiseks ja lahenduste otsimiseks parim koht Eestis:

 • Nurkse instituudis töötab neli Eesti Vabariigi sotsiaalteaduste valdkonna riikliku teaduspreemia laureaati: Wolfgang Drechsler, Rainer Kattel, Tiina Randma-Liiv, Ringa Raudla. Oleme Eesti ja Läänemere regiooni juhtiv teaduskeskus innovatsiooni ja valitsemise võtmeküsimustes.
 • Nurkse instituudis viiakse läbi erinevaid praktilisi ja rahvusvahelisi innovatsiooni ja digitaliseerimise projekte, mis tagab, et meie õppetöö on alati klassikalisest õpikuteadmistest aastaid ees ja kordades praktilisem. Vaata täpsemalt: www.toop.eutropico-project.euwww.opengovintelligence.euwww.sohjoabaltic.eu.
 • Nurkse instituudi õppetöö toimub Tallinnas ja tööpäevade õhtutel, mis võimaldab meil õpetöösse kaasata valdkonna praktikuid oma kogemusi tutvustama ja tudengitega Eesti tuleviku üle arutlema.

Küsi lisa

Vastuvõtu peaspetsialist

oskab vastata vastuvõtutingimusi puudutavatele küsimustele:


Anne Urbla
620 3530
anne.urbla@taltech.ee

Programmijuht

oskab vastata õppekava sisu puudutavatele küsimustele
ning annab nõu, kui tuled teiselt erialalt:

Egert Juuse
620 2657
egert.juuse@ttu.ee

Õppekonsultant

oskab vastata õppetööd puudutavatele küsimustele:
 

Liisa Margit Paats
620 3947
liisa.paats@ttu.ee